EDUin nabízí neziskovkám i jednotlivcům účast na kampani Česko mluví o vzdělávání.

pátek 11. ledna 2013 ·

Na setkání v DOXu nabídly pomoc a podporu ČMoV více než čtyři desítky neziskových organizací z oblasti vzdělávání.

Ve středu 9. ledna se sešlo v centru DOX v pražských Holešovicích na osmdesát zástupců neziskových organizací, aby se informovali o průběhu kampaně Česko mluví o vzdělávání a dohodli se na spolupráci a podpoře akce v příštích měsících.

Kampaň začíná ve čtvrtek 17. ledna. Potrvá šest měsíců. Jejím smyslem je informovat především širší veřejnost o hlavních problémech vzdělávání a přispět ke kontinuitě vzdělávací politiky. Hlavní hesla kampaně:

  • Mluvme o vzdělávání s lidmi, s nimiž jsme ještě nemluvili.
  • Věnujme šest měsíců debatě o tom, kam chceme ve vzdělávání dojít.
  • Hledejme, co udělat pro to, aby každý nový ministr či ministryně nezačínali od nuly.

Na podporu kampaně jsme připravili placku pro individuálního podporovatele:

A pro organizaci „razítko“ na webové stránky:

Podporu kampani přislíbili například: Aisis, Unie center pro rodinu a komunitu, Varianty, Člověk v tísni, Česká rada dětí a mládeže, Junák, svaz skautů a skautek, Prázdninová škola Lipnice, Asociace debatních klubů, Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání, Centrum demokratického učení, Asociace debatních klubů, INEX, Kritické myšlení, Projekt Odysea, Adra, Antikomplex, Meta, Nová škola, Společnost pro talent a nadání, Asociace waldorfských škol, Středisko ekologické výchovy Sever, Sdružení Tereza, Na Zemi, Nadace Partnerství, Pomáháme školám k úspěchu, Zelený kruh, Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu, Asociace lesních mateřských škol, Rytmus, Česká koalice proti tabáku, Apla Vysočina.

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Mimořádný zájem, účast a podpora ze strany neziskových organizací nás potěšily. Právě propojení a síťování považujeme za jedinou možnou cestu, jak může Česko mluví o vzdělávání opravdu proniknout do veřejného prostoru. Proto připravujeme podobné informační a kontaktní setkání i pro firmy, státní úřady a přímo řízené organizace ministerstva školství.“

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2013 v 16:30  

Jak podporuje tuto akci MŠMT a vláda? Mají o ni zájem? Jsou povolaní lidé ochotni naslouchat a respektovat výstupy z diskuse?

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2013 v 16:55  

Hele lidi, co dělají tyhle neziskovky? Povídá se, že je to další tunel, prostě vedlejšák pro nezaměstnané učitele. U nás na vsi to neznáme. Není to zase jeden z jejich "činů", aby měli za co účtovat výdaje?

Anonymní řekl(a)...
11. ledna 2013 v 18:22  

Dneska mluví do vzdělávání každý tydýt a podle toho to tak vypadá.

Anonymní řekl(a)...
12. ledna 2013 v 12:34  

Každý tydýt ten vzdělávací proces s větším či menším úspěchem absolvoval.

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2013 v 13:04  

Každý tydýt je hlavně uživatel výstupů z toho systému. Nejen že jím byl on sám vzděláván, ale ti kvalita vzdělání těch dalších, které ten systém měl v práci pár let po něm, do značné míry určuje, jaké budou mít všichni tydýtové jednou důchody (a je lhostejné, z kterého pilíře, všechny jsou závislé na tom, zda ekonomika dobře funguje). V civilizovaných zemích, kde se rozkrádá mnohem menší část HDP než u nás, je tento vliv dokonce výrazně větší, než vliv nějakých hochštaplerů, kteří zrovna pobývají ve vládě či v parlamentu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.