Marcel Chládek: Kdo ochrání český sport před Josefem Dobešem?

čtvrtek 15. listopadu 2012 ·

Exministr Josef Dobeš, symbol úpadku českého školství, masových studentských nepokojů a oklešťování akademických svobod ve vládě Petra Nečase, se po své neúspěšné misi v oblasti vzdělávání nadechuje k dalšímu drtivému náletu – tentokrát se rozhodl zmobilizovat své „schopnosti“ v oblasti sportu.

Všichni přátelé sportu, třeste se a mějte se na pozoru!

Pokud si někdo myslí, že Josef Dobeš zpytoval po své ministerské rezignaci svědomí a poučil se z chyb, pak jeho naděje vezmou za své po přečtení Dobešova rozhovoru pro MF Dnes (14.11.2012), který je plný mýtů a lží.

Jednou z nich je Dobešovo tvrzení, že na MŠMT šetřil veřejné peníze. Možná tím nezařazený poslanec myslí, že zoufale šetřil svou erudicí a schopnostmi, protože zastavené peníze z fondů EU, podivné projekty a ještě podivnější zakázky na právní služby představují desítky a stovky milionů korun, které se za Dobešovy éry vyhazovaly z okna ven.

Další Dobešovo tvrzení pro MF Dnes o tom, že zařízl spuštění státních maturit je téměř úsměvné - Josef Dobeš skutečně cosi zařízl, ale bylo to české školství - státní maturity i přes varování ČSSD a odborníků totiž spustil, daňové poplatníky přišel jeho experiment na neuvěřitelných 1,5 miliardy korun - v sousedním Slovensku byly státní maturity 10x levnější!!

Faktem zůstává, že Josef Dobeš ve funkci ministra školství, mládeže, tělovýchovy a sportu pro oblast sportovců mnoho neudělal. Jediný jeho počin byly podivné a podezřelé projekty, kterými chtěl vytáhnout na ještě podivnější cíle peníze z EU. Ty mu jako krajně netransparentní zatrhla sama EU hned na začátku. Zároveň se choval jako slon v porcelánu a jeho "podpůrné" aktivity měly spíše efekt opačný.

Po terapii Josefa Dobeše zůstává oblast školství a vzdělávání na holičkách a poražena na hlavu – zanechal za sebou kolaps čerpání peněz z EU, rozvrácené státní maturity, nepřipravený vysokoškolský zákon, nakročil také k rozvratu regionálního a učňovského školství. Snížil dramaticky platy nepedagogům a připravil takovou změnu financování škol, po které zůstane v mnoha vesnicích a malých městech po místní škole jen prázdná budova.

Mám vážné obavy, jak velká díra zůstane po Dobešově terapii v oblasti českého sportu. Je smutným faktem, že pro svůj mandát sportovního odborníka a vládního spojence pro tuto oblast má Josef Dobeš tu nejvyšší možnou kvalifikaci – poslanecký hlas, který je oním stoprvním jazýčkem na misce bytí a nebytí vládní koalice. S podporou Petra Nečase a Miroslava Kalouska za zády, tak Josef Dobeš spouští frontální nájezd na české sportovce.

Kdo ho zastaví?

Jako stínový ministr školství mám proto jedno velké, dá se říci téměř vánoční přání - aby Dobeš svoji věčnost věnoval jinému oboru, než je sport. Mám neblahý pocit, že oblast školství, kterou za sebou nechal v totálním rozvratu, je dostatečným příkladem, proč se Josefa Dobeše v jeho vynucené funkci sportovního mesiáše obávat.

Zdroj: ČSSD.cz

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 14:50  

Sport není třeba chránit. Kdo chce sportovat, neptřebuje k tomu ani Dobeše ani Chládka.

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 15:18  

Kdo ochrání české školství před M. Chládkem?

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 21:28  

Možné je i to, že ve sportovním žlabu ještě něco zbylo. Jinak nejsem schopen pochopit takovou snahu Josefa mluvit do sportu.

Simona CARCY řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 21:34  

Dobre veci se prosadi samy - treba vysavac jednoho vyrobce byl tak dobry, ze se zacalo uklidove praci rikat luxovani. Ted to vypada, ze az se nekdo, kdo veci moc nerozumi, presto vyjadri k cemukoli, bude se tato cinnost nazyvat chladkovani...

Zen řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 21:54  

2 Simona CARCY
Tato cinnost jiz svuj nazev ma - rika se tomu politicky projev.

Anonymní řekl(a)...
15. listopadu 2012 v 22:23  

Fakticky už ani nejde o to, který hlupák tam bude. Jde spíše o to, kteří hlupáci dovedli tuto zemi do ...a kteří se strašně diví, že lidi volí komunisty. Na nějaké morální apely se vždy kašle, když je hluboko do talíře. Zásada vládnutí je "chléb a hry". Bohužel v nejvyšších patrech naší "elitní společnosti" se rozmáhá "kdo nekrade, ten je blbec".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.