ReStart Česko - přijďte s online řešením a nastartujte reálnou změnu ve společnosti!

pátek 28. září 2012 ·

3. října startuje v České republice nový program ReStart Česko – online řešení pro společenskou změnu. Díky propojení nápadů společensky angažovaných aktivních občanů, neziskových organizací a programátorů vzniknou webové a mobilní aplikace s cílem pomoci offline společenské změně prostřednictvím online technologií. Konkrétní řešení problémů ve společnosti skrze internet se stávají ve světě 21. století zcela běžné.


Díky programu ReStart Česko realizovaném Sdružením VIA za spolupráce s americkou neziskovou organizací TechSoup Global bude podpořen vznik nových online řešení také v České republice.

„Programem ReStart Česko chceme oslovit všechny společensky aktivní lidi, iniciativy a neziskové organizace a podpořit tak vznik jejich nápadů ve světě internetu, které budou mít dopad v reálném životě…“ říká Lukáš Hejna za realizátora programu v ČR - Sdružení VIA. „…Hledáme nové projekty i inovace stávajících. Cílem ReStartu je podpořit občanskou společnost a usnadnit tak vznik dobrým nápadům v online světě s veřejně prospěšným cílem…“ dodává.

Zmiňovaná online řešení s cílem společenské změny nejsou dnes v ČR žádnou novinkou. Na českém internetu běžně fungují projekty a aplikace mapující, kam plynou a jak jsou využívány naše daně.

Jednoduše lze napsat svému zastupiteli, upozornit na problém nebo nepořádek na ulici či zjistit jaký je stav ovzduší v místě, kde právě stojíte. Program ReStart Česko přináší možnost vzniku dalším projektům a nápadům stejně jako inovaci stávajícím. Je určen nejen neziskovým organizacím, ale všem společensky aktivním, kteří mají dobrý nápad a chtějí ho uvést v život.

Štve vás, co se ve vaší ulici, městě nebo celé republice děje? Máte nápad na řešení a nechcete jen sedět a stěžovat si? Pak je ReStart Česko určen právě vám. 3. října se v Americkém centru uskuteční zahájení a představení programu včetně workshopu a brainstormingu nápadů pro celý program.

Následně po zahájení, v průběhu října, se bude moci každý zapojit a umístit svůj nápad – projekt na speciální webovou platformu. Do procesu vývoje internetových a mobilních řešení bude zapojena široká veřejnost i neziskové organizace. Finální realizace výsledných oceněných projektů bude vždy zaštítěna neziskovou organizací. Na konci října bude procesem veřejného hlasování a výběrem odborné poroty vybráno sedm nejlepších nápadů, které budou naprogramovány v průběhu listopadu na TechKempu do základní funkční „beta verze“. Na slavnostním vyhlášení na přelomu listopadu a prosince budou oceněny tři vítězné projekty, jejichž zástupci získají finanční podporu (grant ve výši min. 60 000 Kč) na dokončení, spuštění a propagaci svého online projektu pro společenskou změnu.

Zaujal vás ReStart Česko a chcete se dozvědět více? Chcete diskutovat možnosti online řešení a jejich využití pro společenskou změnu? Chcete se dozvědět, jaké online společensky prospěšné projekty v ČR i světě již dnes běžně fungují? Máte nápad, který chcete realizovat a hledáte pro něj technickou i finanční podporu? Neváhejte a přijďte 3. října od 12:30 do Amerického centra (Tržiště 13, Praha 1), kde dojde k zahájení a spuštění programu ReStart Česko.

Více informací naleznete na:

www.facebook.com/restartcesko
www.sdruzenivia.cz

Anna Filínová; mob.: 777 000 985; e-mail: restart@sdruzenivia.cz

Kontakt:

PŘIHLAŠTE SE NA ZAHÁJENÍ PROGRAMU - ReStart Česko 3. října – 12:30-15:30 – Americké centrum (Tržiště 13, Praha 1)

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
29. září 2012 9:40  

řešení pro společenskou změnu

V rámci tzv."české demokracie" řešení neexistuje. Nějak si matně vzpomínám, že jsme v minulých volbách nekroužkovali "Langry" a změna se nekonala. Vznikly "nadějné politické strany" jako VV a jak to dopadlo? Strana LIDEM se chová jako ODS "B".

Pytlik Blaha řekl(a)...
29. září 2012 22:20  

Restart společnosti? Nač pořád hledat nová řešení, nabízí-li se už osvědčené:
normálka po-to-pa.

Anonymní řekl(a)...
30. září 2012 5:29  

Restart Česko? Nenastal tento restart již v roce 1989? Vy chcete provést nějakou novou revoluci?

Anonymní řekl(a)...
30. září 2012 7:54  

Utopický socialismus.

obyčejná učitelka řekl(a)...
30. září 2012 8:57  

"nechcete jen sedět a stěžovat si?"
Tak jen seďte a dívejte se. Nebo si zahrajte online hru na zametání listí v místním parku (kdo namete větší kupičku než zafouká vítr)...

Nebo je to zase jen další ventilek k upuštění napětí?

Anonymní řekl(a)...
30. září 2012 14:20  

"Napsat svému zastupiteli..."
Nenechte se vysmát.
Komunikace s politiky všeho druhu prakticky vyzkoušena, pravda, převážně z důvodů pracovních, ale na tom celkem nesejde.
Účinnost je každopádně řádu kdoví jestli promile, a to ještě jen v případech kdy dotyčná záležitost osobním i partajním zájmům oslovených politiků minimálně nijak nepřekáží.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.