Přečtěte si: Protesty studentů: k vysokoškolákům by se mohli připojit i středoškoláci

neděle 4. března 2012 ·

Do protestů vysokoškoláků by se mohli zapojit i studenti středních škol. Chtějí je k tomu vyzvat školské odbory, pokud se jim nepodaří s ministry školství a financí i s premiérem jednat o plánovaných škrtech a reformě financování regionálních škol. Informoval o tom šéf školských odborů František Dobšík. Podle něj kabinet k jednání nyní přistupuje arogantně. Předák nevyloučil ani případnou stávku.

Z článku adu v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

"Ministerstvo školství neustále říká, že nejde o úspory. Poté se objeví materiál jiného ministerstva (financí), kde jsou úspory takovým způsobem, že to, co stát dává na vzdělávání, je v naprostém rozvratu," uvedl Dobšík. Podle něj v roce 2007 stát na pomůcky, učebnice, vzdělávání kantorů či jejich nemocenskou vydal 1,657 miliardy korun. V příštím roce by to mělo být asi 496 milionů, tedy jen 30 procent, řekl odborář. Obává se, že by se k reformě regionálních škol mohlo přistupovat "v podobném ranku" jako k reformě vysokoškolské. Proti ní nyní protestují vysokoškoláci i akademici.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. března 2012 v 9:21  

Nové financování škol podle "ideální třídy o počtu 24" dozajista povede k silné redukci nejen ZŠ, ale i škol středních. Je to zamyšlení i pro středoškoláky a jejich rodiče, zda chtějí dojíždět nebo být na drahém internátě na podobné škole, ale o 100 km dále.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.