Přečtěte si: Předčasný únik informací, nebo další zkušební balónek?

neděle 4. března 2012 ·

Zpráva o záměru MŠMT propustit během dvou let 16 920 učitelů, byla šokující. Po již dříve prezentovaném návrhu ministerstva na omezení počtu základních škol v regionech a na přeměnu řady vesnických škol s menším počtem žáků na malotřídky, který vyvolal odpor většiny obcí, by šlo o další ránu do vazu českého školství.

Z článku Gabriely Poláčkové v HalóNoviny.cz vybíráme:I když ministr Dobeš následně toto číslo popřel, podle mého názoru neřekl zcela jasně, že k žádnému propouštění dojít nemá. Jeho odkazy na to, že peníze mají zůstat v resortu a že je nutné brát v úvahu regionální hlediska, se nejeví jako příliš důvěryhodné. Spíše se zdá, že byl opět vypuštěn »zkušební balónek« s cílem otestovat reakci veřejnosti i učitelských odborů. Nepřekvapilo by mě, kdyby po čase přišel ministr s »umírněnější« variantou téhož.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
4. března 2012 v 9:28  

Zkušební balónek ? Nemyslím. Spíše tvrdá realita v podobě do budoucna nevolitelné vládní trojky.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.