ECDL partnerem Evropského týdne IT dovedností 2012

čtvrtek 22. března 2012 ·


Nezisková organizace ECDL Foundation, nadnárodní autorita v oblasti IT vzdělávání, se opět stala partnerem mezinárodní kampaně Evropský týden IT dovedností 2012 (European e-Skills Week 2012), která vrcholí letos v březnu. Do kampaně se zapojila také Česká společnost pro kybernetiku a informatiku (ECDL-CZ), jež vítá iniciativu podporující vzdělávání v této oblasti.


ECDL Česká republika pořádá v rámci kampaně Evropského týdne IT dovedností 2012 celostátní soutěž o nejlepšího absolventa mezinárodních testů počítačové (digitální) gramotnosti a nejaktivnější testovací středisko. Do soutěže, která probíhá od 12. do 31. března 2012, se zapojily zejména střední školy, jež dlouhodobě podporují potřebu zvyšování počítačové gramotnosti svých studentů. Odměnou pro nejlepšího absolventa testů digitální gramotnosti bude čtečka elektronických knih.

Mnoho lidí se domnívá, že jejich znalosti a dovednosti spojené s používáním informačních a komunikačních technologií jsou na dobré úrovni, a že je nemůže v této oblasti nic překvapit. „Výsledky testů počítačové gramotnosti jednoznačně dokazují, že znalosti a dovednosti obyvatel ČR jsou ve většině případů úzce zaměřené pouze na určitou oblíbenou oblast informačních technologií a značně se liší od reálných požadavků zaměstnavatelů na trhu práce,“ říká Ing. Jiří Chábera, manažer pracovní skupiny ECDL–CZ a dodává: „Neutěšenou situaci lze úspěšně řešit jen vzděláváním s objektivním ověřováním získaných znalostí a dovedností. Proto se ECDL stalo stálým partnerem Evropského týdne vzdělávání.“

Princip ECDL spočívá v praktických testech prováděných s využitím běžné výpočetní techniky a v reálném programovém prostředí. ECDL testy nejsou prováděny přes internet, ale v pečlivě připravených akreditovaných počítačových učebnách pod odborným dozorem, a jsou hodnoceny akreditovanými testery podle mezinárodních pravidel. Hlavními příčinami celosvětového rozšíření testů ECDL je zejména jejich mezinárodní standardizace, organizačně a procesně zajištěná objektivita a nezávislost na výrobcích výpočetní techniky nebo programového vybavení, na kterém jsou testy prováděny. Díky výše uvedeným faktorům jsou výsledky testů ECDL vnímány jako důvěryhodný a objektivní zdroj informací především o praktických počítačových dovednostech testovaných osob a jsou využívány mnoha školami, institucemi i zaměstnavateli po celém světě.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.