Přečtěte si: Dobeš trvá na tom, že zastavení dotací nehrozí

pondělí 6. února 2012 ·

Ministr školství Josef Dobeš (VV) neví o tom, že by Česku hrozilo zastavení dotací z fondů Evropské unie na projekty ve školství. Informoval o tom na dnešní tiskové konferenci. Ministerstvo podle něj pošle do konce února Evropské komisi (EK) zprávu o řešení problémů v čerpání peněz z operačních programů. Odblokování pozastavených dotací pak Dobeš garantuje do konce dubna. Chyby v kontrolních mechanismech byly podle něj nastaveny už před jeho příchodem do úřadu. Právě kvůli nim prý odvolal ředitele sekce evropských fondů Jana Vitulu. Pokud se problémy s čerpáním dotací nevyřeší, je Dobeš ochoten odsoupit, zopakoval. "Dám hlavu na špalek," uvedl ministr.


Z článku adu v ČeskáTelevize.cz vybíráme:

Dobeš dnes opět popřel, že by EK hrozila zastavením celého programu Vzdělání pro konkurenceschopnost (OPVK), ze kterého může Česko vyčerpat až 53 miliard korun. Podle něj je problém pouze s čerpáním 1,2 miliardy korun, a to do doby, než ministerstvo opraví chyby, na které přišel audit EU. "V pátek se objevovaly informace, že má být zastaven celý operační program. Znovu říkám, není žádná informace, že by nějaký dopis (o zastavení programu) jakoukoliv formou dorazil do České republiky," uvedl Dobeš.

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.