Komunitní vzdělávání pro střední školy – nabídka mimopražským středním školám

pátek 3. února 2012 ·

British Council a Člověk v tísni nabízí mimopražským středním školám možnost přihlásit se do právě začínajícího projektu Active Citizens – komunitní vzdělávání pro střední školy, který se zaměřuje na spolupráci školy se svou komunitou.


Projekt Active Citizens nabízí zapojeným školám:

  • Vyškolení pedagogů a studentů v praktickém přístupu ke komunitní výchově metodou používanou v mnoha zemích
  • Podporu studentů při realizaci lokálně prospěšných projektů, které studenti sami vymyslí
  • Příležitost podívat se, jak funguje komunitní vzdělávání ve Velké Británii během čtyřdenní studijní cesty
  • Možnosti prezentovat své výsledky a vyměnit si zkušenosti s dalšími školami a domácími i zahraničními experty
  • Možnost podílet s na přípravě metodických materiálů, které budou následně předloženy k akreditaci a zprostředkovány všem středním školám
  • Příležitost navázat dlouhodobou spolupráci s ostatními aktéry komunitního života ve vaší lokalitě (např. státní správou, soukromými subjekty, neziskovými organizacemi).

Podrobné informace o projektu a jak se přihlásit naleznete v letáku ve formátu PDF.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
3. února 2012 v 10:22  

Proč je všechno jen pro mimopražské školy?

Anonymní řekl(a)...
3. února 2012 v 16:42  

Protože Praha je tak bohatá, že si to může zaplatit sama.

Anonymní řekl(a)...
3. února 2012 v 18:08  

Praha možná (na Open card, na tunel, možná i na lanovku bude - zase nikoho nezavřou), ale zřizovatelem ZŠ není Praha, ale městská část a ta má své vyvolené, které dostanou, co chtějí, a pak jsou tu ty ostatní... Je to nefér.

Anonymní řekl(a)...
3. února 2012 v 19:45  

Nefér je, že na jednoho obyvatele dostane Praha mnohem více peněz ze státního rozpočtu než malá vesnice.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.