E-kniha pro vás: Tisková žurnalistika v kostce

pondělí 13. února 2012 ·

V projektu Klíče pro život v rámci školení pro regionální koordinátory vznikla publikace: Tisková žurnalistika v kostce. V tomto učebním textu určeném těm, kdož chtějí či potřebují zveřejňovat výsledky nejrůznějších projektů a aktivit v médiích, a to od obecních zpravodajů přes regionální tisk až třeba po weby z celostátní působností, se můžete dozvědět o tom, co si musí novinář uvědomit na začátek, než se do "vod žurnalistiky" vůbec pustí.


Seznámíte se s úlohou internetu z pohledu žurnalistiky, zda a jak internetová média vytlačují tisk, zjistíte, jaké jsou požadavky na moderního novináře. Pozornost je věnována jednotlivým zpravodajským a publicistickým žánrům (zpráva a článek , reportáž, rozhovor – interwiev, komentář, glosa, poznámka , recenze , fejeton, portrét a medailon , téma , sloupek, úvodník – editorial). Kapitoly z jazykové oblasti (jazyk textu , zpravodajský jazyk , jazyk periodik zaměřených na čtenáře a další jazyková témata) a z oblasti fotografování a fotografie (základy reportážní fotografie - fotografování a kompozice snímku, držení fotoaparátu, kompozice, fotografování různých objektů) doplňují také kapitoly týkající se právních aspektů žurnalistické práce a základů novinářské etiky (novinářská etika, Etický kodexSyndikátu novinářů ČR a další).

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.