E-kniha pro vás: Pojďte do školy! (Ne)Rovné šance na vzdělávání znevýhodněných dětí

pondělí 20. února 2012 ·

Společnost Člověk v tísni poskytuje již více než deset let sociální služby lidem, kteří žijí v podmínkách sociálního vyloučení. Naše dosavadní zkušenosti ukazují, že jakkoliv efektivní intervence situaci chudých rodin z dlouhodobého hlediska nevyřeší, nebude-li propojena se vzděláváním, zejména vzděláváním nejmladší generace. Tříletý projekt Pojďte do školy! Podpora vzdělávání a doučování dětí ze sociálně vyloučených domácností (2009–2011), v rámci něhož vznikla i publikace Pojďte do školy! (Ne)Rovné šance na vzdělávání znevýhodněných dětí, se proto zaměřil na přímou podporu vzdělávání znevýhodněných žáků a také úzkou spolupráci se školami, do nichž tito žáci docházejí.


V publikaci bychom se chtěli podělit o poznatky vyplývající z realizace projektu a zároveň představit důvody, proč by sociálně znevýhodněné děti (stejně jako děti s jakýmkoliv jiným hendikepem) měly být vzdělávány ve školách hlavního vzdělávacího proudu. Jako inspirace mohou posloužit zkušenosti ze zemí, které se inkluzivní cestou vydaly již před mnoha lety a které patří v oblasti vzdělávání k evropským špičkám.

Příručku Pojďte do školy! (Ne)Rovné šance na vzdělávání znevýhodněných dětí, si můžete stáhnout v elektronické podobě nebo si ji můžete objednat v tištěné podobě prostřednictvím formuláře na webu Varianty.cz. Příručka je zdarma, poštovné a balné činí 90 Kč (v případě 1 - 2 kusů). Doba dodání je 2 - 3 týdny.

Materiál vznikl v rámci projektu Pojďte do školy! Podpora vzdělávání a doučování dětí ze sociálně vyloučených domácností, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
20. února 2012 v 13:23  

Klasická publikace o inkluzi.
Počet výskytů slova Počítač: 2
Internet: 1
ICT: 0

Zdá se, že nové technologie inkluzivnímu vzdělávání nehrozí.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.