Do semifinále Zlatého Ámose 2012 postoupilo 15 pedagogů

úterý 28. února 2012 ·

Ve čtvrtek 8. března bude v zrcadlových sálech MŠMT ČR bojovat o postup do finále 19. ročníku ankety Zlatý Ámos 15 pedagogů, z toho je 9 žen a 6 mužů. Do semifinále postoupili z regionálních kol ankety, která se konala v lednu a v únoru 2012.


Zatímco v regionálních kolech ankety Zlatý Ámos záleželo především na žácích, kteří si museli připravit originální obhajobu své paní učitelky nebo svého pana učitele, v semifinále jsou kantorky a kantoři sami, bez svých žáků. „Z minulých ročníků víme, že toho se učitelky a učitelé obávají. Proto se letos snažíme aktivně zapojit i žáky a studenty,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. Z dopisu, který dětem organizátoři zaslali, se dozvědí, že mají svého oblíbeného pedagoga na semifinále vybavit třemi věcmi, které budou dokumentovat jejich vzájemný vztah a pomohou k postupu do finále. A tak, i když žáci a studenti v době semifinále budou nejspíš sedět ve svých školních lavicích, bude porota posuzovat výsledek jejich fantazie. Nebude to však jediné kritérium k postupu do finále. Kromě toho má porota připravené i další dva úkoly pro samotné učitele a učitelky. Jaké, to se semifinalisté dozvědí až na místě.

Stejně jako regionální kola je i semifinále zároveň příležitostí k ocenění práce těch, kteří nejsou jen „maskou učitele“, jak kdysi napsal Jan Ámos Komenský, ale těmi, kteří „vyhledávají způsob jak učit, aby praménky vědění vtékali do mysli příjemně a mile, bez ran, bez křiku a násilí, bez nechuti“. Účast při slavnostním vyhodnocení semifinále přislíbil ministr školství Josef Dobeš.

Veřejné finále 19. ročníku ankety Zlatý Ámos se koná v pátek 23. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Ještě před tím, ve čtvrtek 22. března, v hlavním městě přivítá finalisty v historickém Brožíkově sále na Staroměstské radnici radní JUDr. Helena Chudomelová a ve 14 hodin je přijme na Hradě manželka prezidenta paní Livia Klausová.

Na finále porota uděluje titul Zlatý Ámos 2012, dětská porota titul Dětský Ámos 2012, prostřednictvím SMS je volen Ámos sympaťák 2012 a přítomní novináři volí Média Ámose 2012.

Slavnostní korunovace proběhne tradičně o den později, v sobotu 24. března na Kantorském bále v hotelu Zámek Berchtold.

3 komentářů:

Pytlik Blaha řekl(a)...
28. února 2012 v 11:24  

má porota připravené i další dva úkoly pro samotné učitele a učitelky

Snad už konečně, kromě disciplín zvládnutí spratka Semeráda a rozhovor s jeho rozlíceným otcem, zařadí také promenádu v plavkách.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2012 v 18:56  

Tak konečně jste nominován, pane Pytlik? Super...

Pytlik Blaha řekl(a)...
28. února 2012 v 20:40  

Bohužel, pořád ne.
Žáci si vůbec nevšimli, jak vynikající jsem učitel. Dokonce i když už prakticky nehovořím o ničem jiném. To jenom dokazuje, jak málo dávají ve škole pozor.
Nepropadám však beznaději a tvrdě na sobě pracuji - catwalking, glamour modeling, snapshoty.
Moje chvíle teprve přijde.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.