Usnesení Předsednictva České konference rektorů ze dne 23. 1. 2012

pondělí 23. ledna 2012 ·

Předsednictvo České konference rektorů (ČKR) je překvapeno tónem i obsahem prohlášení ministra školství, mládeže a tělovýchovy ze dne 19. ledna 2012, jímž byl osočen rektor Univerzity Karlovy v Praze z podněcování studentů k nepokojům, v první verzi prohlášení dokonce „k sociálnímu neklidu“.


Zároveň Předsednictvo ČKR zdůrazňuje, že vládě předložený Věcný záměr zákona o vysokých školách bohužel nevychází z předloňského materiálu ČKR „Idea reformy terciárního vzdělávání“.

Předsednictvo ČKR nepovažuje za vhodné, aby si politik – či dokonce resortní ministr – předvolával předsedu ČKR či rektora jakékoli veřejné vysoké školy, naši nejstarší univerzitu nevyjímaje, podobným způsobem jako ve zmíněném prohlášení. Mimo jiné se tak potvrzují obavy většiny akademické obce z politicko-mocenských zásahů do samosprávy veřejných vysokých škol, které by byly schválením kritizovaného Věcného záměru zákona o vysokých školách napříště takřka legalizovány.

V Praze dne 23. ledna 2012

Za Předsednictvo České konference rektorů

Doc. Ivo Mathé
místopředseda ČKR pro záležitosti legislativní a organizační

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
23. ledna 2012 v 18:10  

Rektor UK by mel nyni zaslat pozvanku hloupemu dobesovi k navsteve v pracovne rektoru v Karolinu se stanovenymi tematy k projednani.

Anonymní řekl(a)...
23. ledna 2012 v 18:36  

A už přišli akademici s nějakými vlatními návrhy změn?
Školné většinou odmítají - mají strach, aby neměli prázdné posluchárny.
O sepětí s praxí se 20 let bájí, neudělalo se pro ně nic, mnoho oborů je zcela odtržených od potřeb praxe - bohužel, včetně učitelských. Dnešní absolventi koukají na školní realitu na ZŠ jako vrány -a prchají ještě před skončením zkušební doby.

Anonymní řekl(a)...
23. ledna 2012 v 18:50  

Akademici s návrhy přicházejí dlouhodobě. To, že si na to na rozdíl od ministerstva nealokují desetimiliony korun nesvědčí o neaktivitě, ale o rozkrádání státního majetku pod Dobešovým vedením. Reprezentativní je třeba http://iforum.cuni.cz/IFORUM-7283.html , ale když si dáte aspoň trochu práce, určitě toho najdete spoustu.

Jaké si na to ZŠ uděláte, takové to máte. Pokud jsou absolventi z podmínek vyděšení, nemusí to být chyba na jejich straně.

Anonymní řekl(a)...
23. ledna 2012 v 20:10  

"Dnešní absolventi koukají na školní realitu na ZŠ jako vrány -a prchají ještě před skončením zkušební doby."

Kdo by tuto práci vykonával za 20 000,- Kč hrubého s perspektivou platu při odchodu do důchodu ve výši 20 000,- Kč a byl přitom zařazen v platových tabulkách pro nekvalifikované se stejným platem jako vychovatelky. Vlastním dětem bych nohy zpřelámal, kdyby je popadlo jít studovat PdF a nedej Bože nastoupit do rozmláceného školství pod vedením Dobeše.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.