Přijďte si poslechnout, jak byly školy spokojené s plošnými testy

úterý 17. ledna 2012 ·

Kulatý stůl SKAV a EDUin nabízí první veřejně přístupnou debatu o podobě pilotní zkoušky plošného testování na základních školách.Další z pravidelných kulatých stolů se bude zabývat smyslem a užitečností plošných testů pro základní školy a zkušenostmi ředitelů a učitelů z nedávné pilotní zkoušky plošného testování. Účast přislíbili i zástupce České školní inspekce, organizátora testování. Jeho účast je ale v tuto chvíli nejistá.

Kulatý stůl na téma K čemu mohou či nemohou být výsledky plošných testů užitečné? se koná ve čtvrtek 19. 1. 2012 v 10.00 hodin v aule ZŠ Vodičkova 22, Praha 1

Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky:

 • Jaké jsou zkušenosti z pilotního testování?
 • Jak budou testy ověřovat dosažení standardu?
 • Jakým způsobem se bude měřit přidaná hodnota školy?
 • Jak budeme zjišťovat klima na školách?
 • Přinese testování učitelům využitelné informace?
 • Jak budeme ověřovat netestovatelné části standardů vzdělávání?
 • Kdo poskytne školám potřebné technické vybavení pro zajištění testování?
 • Jak budou zajištěny srovnatelné podmínky pro testované žáky, pokud jich část bude používat počítač a část tištěnou formu testů?

Pozvaní panelisté:

 • Zástupce České školní inspekce
 • RNDr. Jana Straková, Ph.D., výzkumná pracovnice, ISEA
 • Mgr. Jiří Dvořák, Ph.D., výzkumný pracovník, Scio, s.r.o.
 • Mgr. Maja Bihelerová, ředitelka ZŠ Bílá 1, Praha 6
 • Ing. Václav Nádvorník, zástupce ředitele, ZŠ Londýnská


Moderuje: Tomáš Feřtek, EDUin, o.p.s.

Silvie Pýchová, výkonná ředitelka SKAV, řekla: „Velmi nás mrzí, že Česká školní inspekce, která zprvu projevila vstřícnost a ochotu poslat svého zástupce do debaty, na poslední chvíli svou účast zpochybnila. Zatím máme pouze neoficiální informace, ale údajně si ústřední školní inspektorka Olga Hofmanová nepřeje přítomnost zástupce ČŠI na debatě. Je to o to podivnější, že příležitostí, kdy se mohou učitelé něco dozvědět o projektu plošného testování a položit otázky jeho organizátorům je naprosté minimum. Není nám tedy jasné, proč inspekce nechce této příležitosti využít.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.