Policie prošetřuje na MŠMT výběrové řízení z roku 2007

úterý 8. listopadu 2011 ·

Některá média uvedla, že protikorupční policie zabavila na ministerstvu školství počítače a dokumenty k zakázce na podporu výzkumu a vývoje.„Šetření policie se týká zakázky z roku 2007, jedná se o smlouvu na zajištění softwaru na podporu výzkumu a vývoje, jejíž platnost končí v září roku 2011. Ačkoli mi někteří úředníci doporučovali, tuto smlouvu prodloužil v rámci tzv. „jednání bez uveřejnění“, odmítl jsem takové prodloužení podepsat a rozhodl, že zakázka může pokračovat pouze na základě řádného a transparentního výběrového řízení,“ reaguje na zavádějící informace v médiích ministr Josef Dobeš. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy bude spolupracovat s policií, aby došlo k rychlému prošetření zakázky z roku 2007.

„Do vyšetření celého případu pozastavujeme vypsání výběrového řízení, aby nebyla sebemenší pochybnost o transparentnosti této zakázky, která je pro podporu vědy a výzkumu klíčová,“ dodává ministr školství.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.