Nová koncepce financování regionálního školství

středa 9. listopadu 2011 ·

Ministerstvo školství připravuje nový systém financování regionálního školství. Koncepce se sice již nezmiňuje o odlišném financování nepedagogických pracovníků, ale přesto je výsledek podle Svazu měst a obcí České republiky spíše tristní. Systém financování navázaný na optimálně obsazenou třídu je ve své podstatě likvidační pro plnohodnotné malé venkovské školy. V tomto systému se uchytí jen velké školy a školy s prvním stupněm. Co nezaplatí stát, zbude na zřizovatele.


Školská komise Předsednictva Svazu měst a obcí České republiky poukázala právě na problémy s financováním druhého stupně ZŠ. V současné době, kdy z druhého stupně mnoho žáků odchází na gymnázia, bude na řediteli školy zajistit optimální naplněnost tříd. Svaz situaci sleduje a návrhy připomínkuje.

Vzhledem k tomu, že materiál nebyl dosud diskutován se zřizovateli, ani se školskými odbory, můžete vyjádření k zamýšlené koncepci zaslat na nemcova@smocr.cz .

Koncepce ke stažení na stránkách Svazu měst a obcí České republiky:

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
9. listopadu 2011 v 18:28  

Šetřit se musí ! Kolik bude zrušených škol, sloučených škol a propuštěných kantorů ZŠ a SŠ?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.