Dvojjazyčná kniha: Dobrodružství Toma Sawyera

středa 9. listopadu 2011 ·

Spisovatel Samuel Langhorne Clemens je veřejnosti spíše znám pod pseudonymem Mark Twain. Jeho Dobrodružství Toma Sawyera inspirované vlastním dětstvím není třeba představovat. Román i jeho další pokračování například s Huckleberry Finnem jistě všichni znají buď ze školní četby, nebo i z českého filmu Páni kluci.

Nyní si příběh Toma Sawyera můžete přečíst a také poslechnout ve zjednodušené anglické verzi. K porozumění vám pomůže zrcadlový český překlad a kromě četby samotné vám ke zdokonalení vaší angličtiny přispějí:

  • kontrolní otázky
  • jazykové komentáře
  • cvičení s klíčem
  • slovníček.
Součástí knihy je CD s příběhem ve formátu MP3, který namluvil rodilý mluvčí.

Ukázky stran:
Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/dobrodruzstvi-toma-sawyera.html. Vydal CPress.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.