Co přinese letošní Celostátní setkání pedagogů středisek volného času?

úterý 1. listopadu 2011 ·

Do prostor Státních léčebných lázní Karlova Studánka v Moravskoslezském kraji se ve dnech 24.–25. listopadu 2011 sjedou ředitelé a pedagogičtí pracovníci středisek volného času a domů dětí a mládeže ze všech koutů republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mladými lidmi.Různé zájmové  kroužky a oddíly navštěvují statisíce dětí, někde s nimi pracují profesionálové, jinde dobrovolní nadšenci. Mnohé z nich tam chodí nejen za zábavou, ale i za vzděláním, jehož úroveň se často výrazně liší. Národní projekt Klíče pro život – Rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání, jehož realizátory jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Národní institut dětí a mládeže, si proto uložil jako jeden z cílů to změnit. „Pokoušíme se nastavit systém, kdy by došlo k trvalému zvyšování kvality práce, kterou odvádějí pedagogové volného času či dobrovolníci v neziskovém sektoru,“ vysvětluje manažerka projektu Klíče pro život Irena Hošková. A právě listopadové Celostátní setkání pracovníků středisek volného času, jež je pořádáno v rámci klíčové aktivity Průběžné vzdělávání tohoto projektu, chce přispět ke zkvalitnění neformálního vzdělávání a zvyšování odborné úrovně pedagogů volného času v souvislosti se strategickými dokumenty Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Organizátoři akce chystají pro účastníky pestrý program, zahrnující mimo jiné tzv. vzdělávací dílny, při jehož obsahovém zabezpečení čerpali jednak z výstupů klíčových aktivit projektu, jednak ze závěrů loňského celostátního semináře.

Už jen z názvů některých vzdělávacích dílen je patrné, že si z nich pedagogičtí pracovníci odnesou řadu podnětů, nových poznatků a inspirace pro organizaci a přípravu kvalitních volnočasových aktivit mládeže. Dílny, jako například „Konflikt – koření života“, „Jak (také) dělat dopravní výchovu“, „Zumba pro každého“, „Irské tance v SVČ“, „Image ředitele v SVČ“, „Online trendy v oblasti informací pro mládež“, „Práce s náctiletými v SVČ“ nebo „Vytvoř si své CD aneb jak si užít práci s projektovou metodou“, povedou lektoři s dlouholetými zkušenostmi z oblasti pedagogiky volného času.

Podrobnější informace o Celostátním setkání pedagogických pracovníků středisek volného času a jak se ho zúčastnit naleznete na adrese http://seminar.nidm.cz.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.