Přečtěte si: Ministerstvo školství si pronajme kopírky. Za 32 milionů

sobota 22. října 2011 ·

Ministerstvo školství si chce za 32 milionů korun pronajmout tiskárny s kopírkami a skenery pro své úředníky. Vypsalo proto výběrové řízení, zakázka hrazená z fondů EU je na čtyři roky. Podobná multifunkční zařízení lze přitom pronajmout, ale i koupit za nižší částky. Radek Melichar z ministerstva uvedl, že úřad chce tímto krokem ušetřit na nákladech.

Ze zptávy ČTK v Týden.cz vybíráme:

Stovka kopírek s tiskárnami a skenery má jít na ministerstvo, dvacítka pak úředníkům zpracovávajícím dotace z evropských fondů. Podle Melichara sice úředníci kancelářské vybavení mají, ale kopírky, tiskárny a skenery jsou menší a jejich funkce nejsou vzájemně provázané. Z auditu, který udělali ministerští odborníci na počítače, prý vyplynulo, že bude nejlepší toto zařízení pořídit formou pronájmu.

7 komentářů:

Evžen Mayer řekl(a)...
22. října 2011 v 7:05  

1. Již na obchodní akademii se učí, že pronájem je NEJDRAŽŠÍ způsob získání stroje nebo zařízení. Takový tunel tu již byl před deseti lety v Indoši.

2. Pokud to bude placeno z ESF, tak je to pochopitelně idiocie, protože pronájem se používá v případě, kdy NEMÁM zdroje.

3. Pokud to bude placeno z ESF a kopírky budou rozmístěny na MŠMT, jde o podvod, protože NEBUDOU použity v souladu s cílem OP VK.

4. Závěr je jednoduchý: TUNEL na ESF.

Anonymní řekl(a)...
22. října 2011 v 19:39  

a ministr se bude plácat po bříšku, kolik že to ušetřil.Je to manipulace a podvod. To je třeba hlásit a to nejlépe do Bruselu.

Anonymní řekl(a)...
22. října 2011 v 22:59  

Krása, jak nás mají ministerští úředníci za kokoty... kdo to schvaloval? Jak je možný, že komukoliv ze státní správy projde pronájem 1 zařízení typu "tiskárna s kopírkou a skenerem" za 266.667 Kč na 4 roky... Doufám, že úředníci MŠMT nejezdí stejným způsobem v pronajatých Fabiích se symbolických 800.000 Kč na rok.... např...

Anonymní řekl(a)...
24. října 2011 v 20:33  

1. OPVK neumožňuje investice, proto pronájem.
2. Náklad je uznatelný, protože se týká technické pomoci administrace programu
3. V ceně je servis, tonery a papíry

Chce to posuzovat všechno...

Anonymní řekl(a)...
24. října 2011 v 20:56  

Ad 1. To se týká jen EU peníze školám, navíc tohle není projekt, ale platí se to z technické pomoci.

Ad 2. Nejde o projekt! Kopírky ale budou používány i mimo potřeby administrace OP VK, takže jde o podfuk.

Ad 3. Chcete říct, že se na zařízeních vyprodukuje za 4 roky 100 milionů stran?!

Luděk Blaha řekl(a)...
24. října 2011 v 22:07  

Cože? Kopírky došly?
A co na to NKÚ? COŽE? NKÚ mlčí?
Zavolejte mi Staníka!
Nutně si potřebuju šlehnout čulibrka!

Anonymní řekl(a)...
24. října 2011 v 22:26  

Zapomněla jsem se zeptat, jestli máte sklep...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.