Nakladatelství CPress byla udělena schvalovací doložka MŠMT

čtvrtek 28. července 2011 ·

Brno, 27. července 2011 – Nakladatelství CPress obdrželo od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy schvalovací doložku na svůj knižní titul Čeština pro cizince – úroveň B1.

Knižní vydavatelství Computer Press, a.s., získalo od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro knižní titul „Čeština pro cizince – úroveň B1“, autorského tria Marie Kestřánkové, Gabriely Šnaidaufové a Kateřiny Kopicové, schvalovací doložku ve znění: „Schválilo MŠMT č. j. 16974/11 - 23 dne 12. července 2011 k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávaní pro vzdělávací obor český jazyk a literatura s dobou platnosti 6 let“.


Učebnice Čeština pro cizince – úroveň B1 je jedinečná tím, že obsahuje komplexní látku pro nácvik češtiny na prahové úrovni B1. Je vhodná pro všechny národnosti: slovanské, západoevropské i asijské studenty. Najde své uplatnění na univerzitách v předmětech vztahujících se k praktickému jazyku, komerčních kurzech, v jazykových školách i letních intenzivních kurzech češtiny pro cizince. Učivo je předkládáno formou přitažlivých příběhů, které prožívají hlavní hrdinové. Publikaci zdobí ilustrace a student v ní najde ukázky ze známé české beletrie, popisy českých zvyklostí, svátků či se seznámí s různými reáliemi.
Součástí učebnice je CD, které zásadně doplňuje cvičení, konverzaci, dialogy a gramatiku. Herci (z různých oblastí ČR) je nahráli tak, aby byl poslech živý a odpovídal skutečné mluvené řeči kolem nás, ale stále se akcentuje čeština spisovná.
Každá lekce učebnice je složena z částí minidialogy, slovní zásoba, dialogy, gramatika, čtení, poslech, zopakujte si, výslovnost a reálie. Hravé části bývají vystřídány praktickými gramatickými cvičeními a úkoly. Studentova pozornost je tak neustále udržována a paměťový potenciál maximálně zúročen.
Cvičebnice, která je nedílnou součástí knižního titulu úzce navazuje na učebnici a prakticky trénuje a upevňuje získané znalosti a dovednosti. Hlouběji se zaměřuje na procvičení gramatiky a na nácvik psaní.

Kniha Čeština pro cizince – úroveň B1 tak rozšířila skupinu učebnic knižního nakladatelství CPress, jimž byla doložka udělena. Dalšími tituly jsou opět jazykové učebnice, a to „Učebnice současné španělštiny, 1. díl“, „Učebnice současné španělštiny, 2. díl“, „Učebnice současné italštiny, 1. díl“ a English all around.

Více informací o knize vč. ukázkové kapitoly naleznete na http://knihy.cpress.cz/cestina-pro-cizince.html.

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.