Na webu EDUin si tisíce lidí prohlížejí maturitní testy a debatují o nich

pondělí 6. června 2011 ·

Informace ministerstva školství, že od úterý žádný test neunikl, není pravdivá.

Zadání maturitních testů, které jsou od pátku k dispozici na webu eduin.cz, si denně prohlížejí tisíce zájemců. Množství diskusních příspěvků dosahuje u některých z nich desítky i stovky položek.

Ukazuje se, že jak studenti, tak pedagogové rozhodně mají k podobě didaktických testů státní maturity co říct. Mnozí přispěvatelé potvrzují výhrady EDUin k podobě testů a přidávají své vlastní postřehy. V rámci takové diskuse je také možné posoudit poměr hlasů, které se zveřejněním a kritikou podoby testů souhlasí, a těch, které hájí postoj i práci Cermatu. Bylo by tedy vhodné, kdyby ministerstvo školství přestalo klamat veřejnost tvrzením, že žádné další testy neunikly (objevovaly se během minulého týdne na mnoha místech na webu) a že za jejich únikem stojí výhradně provokující studenti. Naopak je třeba, aby se Cermat, pokud jde o míru otevřenosti, poučil za hranicemi a zveřejnil materiály týkající se státní maturity podobně, jako to již několik let dělá například slovenský NÚCEM (ZDE).

Zdeněk Slejška, výkonný ředitel EDUin o.p.s., řekl: „Je pro nás překvapující, že ministr Dobeš a ředitel Cermatu Pavel Zelený pravděpodobně nechápou, že utajením testů znechutili i tu podstatnou část pedagogické a studentské veřejnosti, která jinak myšlence státních maturit fandí. Po přílišné organizační složitosti maturity, snížení její náročnosti a nepříliš vysoké kvalitě didaktických testů, je to další krok, který výrazně snižuje kredibilitu státem organizované nové maturitní zkoušky.“

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
6. června 2011 v 10:07  

Bezvýznamná o.p.s. se chytá příležitosti se zviditelnit. Když to nejde vlastními výsledky, tak aspoň pliváním po práci jiných. Bravo Ondřeji, bravo Václave!

Anonymní řekl(a)...
6. června 2011 v 12:13  

"pliváním po práci jiných" - to jste teda přehnal . Ten didaktický test z ČJ ? ZA TO vÁS TADY BUDOU HONIT jako Jánošíka . Ten se opravdu velmi, velmi "nějakému pracantovi" nepovedl.
Ignorant

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.