Roman Bořánek: Na Základní škole v Bystřici používají Linux

úterý 17. května 2011 ·

Na Základní škole a mateřské škole Bystřice 848 v okresu Frýdek-Místek s Linuxem experimentují už pět let. V současnosti používají Ubuntu a říkají, že Linux v poslední době udělal obrovský krok kupředu. S Ubuntu pracují i žáci na prvním stupni a nemají problém se s ním sžít. Je to pro ně snazší než pro učitele, kteří mnoho let pracují pouze s jedním systémem a těžko si zvykají na jiné postupy.

Z článku na LinuxEXPRES.cz vybíráme:

Kolik máte na škole stanic s Linuxem? Máte i nějaké s Windows?


Ve škole máme zhruba sto pracovních stanic, z toho cca třicet čistě s Linuxem, osmnáct s Mac OS X nebo iOS a zbytek jsou stanice s Microsoft Windows, popřípadě dual-boot Windows/Linux. Dále používáme jeden linuxový server jako základ pro virtuální servery (Microsoft Windows Server i linuxové distribuce).(...)


Užíváte Linux v hodinách informatiky nebo i v rámci jiných předmětů, kroužků?


Linux používáme běžně v hodinách informatiky, ale i v jiných předmětech, kde dnes probíhá velká část práce v prostředí internetového prohlížeče. Na prvním stupni používáme např. programy obsažené v Edubuntu, na druhém stupni je velmi oblíbený např. Google Earth.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.