Přečtěte si: Rodiče stojí za ministrem

pátek 1. dubna 2011 ·

Ferdinand Peroutka, jr. píše na svém blogu: Jedním ze světlých míst rozhádané a karamboly stíhané Nečasovy vlády jsou dobré vztahy mezi rodiči žáků a ministrem školství. Je to vlastně rarita, uvážíme-li vztahy u nás obecně a mezi jistými ministry zvláště. Obliba ministra Josefa Dobeše (VV) u rodičů není bezdůvodná. Oproti povinné sexuální výchově, kterou svobodomyslní rodiče kritizovali jako výchovu ke konzumnímu sexu, rozhodl ministr o zavedení nepovinného předmětu etická výchova, jehož součástí budou i sexuální témata. Svou vstřícností tak navázal na loňskou spolupráci s rodiči v kauze kontroverzní příručky "Sexuální výchova – vybraná témata", kterou ministerstvo po četných protestech stáhlo ze svého webu a ředitelům základních škol doporučilo, aby při výuce sexuální výchovy (rozložené do jiných předmětů) respektovali přání rodičů.


Z článku na webu ČT24 dále vybíráme:

Už když ministr Dobeš nastupoval do své funkce, projevil přání úzce spolupracovat s rodiči na zlepšení kázně ve školách. Rodiče, sdružení ve Výboru na obranu rodičovských práv (VORP), si zase přáli, aby o tak intimní oblasti, jakou je sexuální výchova, mohli rozhodovat sami bez nátlaku školy. Zdálo se, že bude těžké se dohodnout. Ale protože obě strany byly přístupné rozumným argumentům, došlo ke shodě a dokonce i ke vzniku důvěry. Rodiče to vyjádřili na naše poměry vcelku neobvykle: zastali se ministra proti jeho kritikům a podpořili jeho reformní snahy. "Považujeme obvinění vznesená proti ministru školství za zavádějící, nepravdivá a účelově zaměřená na diskreditaci jeho osoby. Jsme přesvědčeni, že za tím stojí zájmové skupiny, které jsou ohroženy konzervativní a otevřenou politikou tohoto ministra," uvedli v prohlášení VORP z počátku března.

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2011 v 19:02  

"Oproti povinné sexuální výchově, kterou svobodomyslní rodiče kritizovali jako výchovu ke konzumnímu sexu, rozhodl ministr.... "
Opravdu to byli svobodomyslní rodiče? Nejde naopak o speciální zaujatou skupinu?

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2011 v 19:07  

Strýc se v hrobě obrací, to jsou neuvěřitelné žvásty. 40000 křiklounů je důležitějších ne 1,5 milionu ostatních rodičů.

Anonymní řekl(a)...
1. dubna 2011 v 21:58  

Jakákoli výuka etiky bude čistě teoretická záležitost. Žáci se naučí odříkávat poučky, a stejně se budou chovat dál jako prasata možná ještě s větším požitkem, že dělají něco zakázaného.
Nejlepší etická výchova je výchova příkladem. Morální chování na straně rodičů i na straně kantorů. Jenomže to žádný školní předmět nezařídí. Dospěláci by měli jít do sebe a přes všechny průsery našich pohlavárů ukázat dětem, že chovat se slušně jde a nic to nestojí.

Dnes ráno jsem jela tramvají a několik gymnazistů z církevního G sedělo jak pecky pod dvěma balancujícími invalidy. Všimla jsem si, že na klíně měli rozloženou religionistiku. O čem se tedy v tom náboženství učí a k čemu je, když v praxi na desatero hned zapomenou!

Luděk Blaha řekl(a)...
2. dubna 2011 v 0:50  

v praxi na desatero hned zapomenou

Desatero, pravíte?
Jestli měli zapomenout na "Uvolníš místo invalidovi", pak tedy jedenáctero.

Anonymní řekl(a)...
2. dubna 2011 v 8:50  

Cyniku!
Miluj bližního svého jako sebe samotného.

Anonymní řekl(a)...
2. dubna 2011 v 11:26  

No oni invalidy milují a právě proto je nechávají stát, aby se trochu procvičili a protáhli si invalidní údy.

poste.restante řekl(a)...
2. dubna 2011 v 11:37  

Miluj bližního svého jako sebe samotného.

:-)
Ale to přece také není Desatero.
To je jen zkratka, kterou Ježíš zjednodušil Desatero na dvě základní přikázání.
Viz např. Marek kap. 12, verš 28 - 31.

Ježíš mimochodem také kázal o farizejích...
Např.: "Vy farizeové očišťujete číše a mísy zvenčí, ale vaše nitro je plné hrabivosti a špatnosti."

Co mi to jen připomíná...

Anonymní řekl(a)...
2. dubna 2011 v 15:46  

"Co mi to jen připomíná..."

Připomíná mi to předsedu strany lidové směřujícího každé nedělní ráno do kostela a vždy mi ze zahrádky ukradne jablko cestou tam i zpět. Stačí se vyzpovídat ? Ignorant

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.