Přečtěte si: Dobeš vrací zpátky školní osnovy

pondělí 7. března 2011 ·

Školství čeká další zvrat. Ministr školství Josef Dobeš vrací zpět do hry učební osnovy na základních školách. Zatím z českého jazyka, angličtiny a matematiky. A i když půjde o nezávazné řešení, udělá to radost mnohým učitelům, kteří zjišťovali, že dětem chybějí základní znalosti.
Marek Přibyl v článku na Novinky.cz píše:

Učitelům rušení osnov vadilo. Například pražský pedagog Ondřej Hník Právu řekl: „Celá reforma přinesla přílišnou liberalizaci. Zvrhla se v papírování a naprosto se minula účinkem. Rozhodně nevedla k tomu, že by se ve výuce něco inovovalo.“


Kantoři byli podle Hníka demotivováni tím, co se po nich chtělo. Zdůraznil, že museli nad rámec svého úvazku – a bez jakéhokoli ohodnocení – vytvářet školní vzdělávací programy, nadto nebyli k této činnosti nijak odborně připraveni a vyškoleni. Mnohdy tedy šlo o čirou byrokracii.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
7. března 2011 v 10:05  

O typické beznadějné "české cestě" ode zdi ke zdi a zase zpátky z pera typického českého novináře - neznalého a povrchního nádeníka na vyplňování prostoru mezi reklamami.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.