Jana Hrubá: Premiér si neuvědomuje nebezpečí

pondělí 7. března 2011 ·

Petr Nečas přes všechny skandály podržel ministra školství Dobeše, aby se prý mohl věnovat přípravě státních maturit. Řekl, že nevidí důvod, proč by měl destabilizovat ministerstvo školství. Premiér si zřejmě neuvědomuje, že v enormně krátké době se tomuto ministrovi podařilo destabilizovat nejen ministerstvo, ale celý resort vzdělávání.

Rychlým sledem nesystémových kroků s nedomyšlenými dopady, kterými svévolně kropí jako z kulometu celý prostor vzdělávání, aniž by vycházel z nějaké přijaté koncepce, znejisťuje ministr Dobeš pedagogy, žáky i rodiče. Nikdo neví, co bude zítra, nestačí sledovat, co ještě platí a co už ne, protože ministr často od svých vyhlášení couvá (samozřejmě již méně halasně). Dobeš nerespektuje nejen Bílou knihu, ale ani školský zákon, účelově ho chce měnit a už dopředu zavádí některé změny, jimiž na základě osobních rozhodnutí vrací české školství o 20 let zpátky, např. k jednotným osnovám ve starém stylu.

Pokračování naleznete na Učitelských listech.

3 komentářů:

Eva řekl(a)...
7. března 2011 v 10:45  

Paní Hrubá, když přijdete po zimě na půdu a tam najdete páté přes deváté, binec a špínu, taky se Vám nechce ze všeho nejdřív stabilizovat. Já jdu radši pro kýbl a rejžák.

Anonymní řekl(a)...
7. března 2011 v 12:07  

7. března 2011 10:45
Nejsem příznivec revolucí a toto jakýsi typ dozajista je. Chaos, který nyní panuje je až hrůzný. Nechat si například udělat rodinné foto za 70 tisíc z peněz daňových poplatníků je toho unikátním příkladem. Na nějaké vymetání stoletých pavučin zapomeňte, když situace je nyní ještě horší jak za p. Kopicové z ODS. Zářným příkladem je drsná Jana, která pracuje bez VŠ vzdělání za odměny 145 000. To je opravdu výsměch normálnímu člověku a plivnutí do tváře.

Luděk Blaha řekl(a)...
7. března 2011 v 20:14  

Začíná mne děsit představa, že mě vulkán Dobeš nakonec přinutí k tomu, abych demonstroval za zachování rvp, na který jsem si už téměř zvykl.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.