Josef Dobeš: Musíme řešit financování asistentů pedagoga

neděle 13. března 2011 ·

Středisko Diakonie ČCE Ratolest v pražských Strašnicích, které funguje jako denní stacionář i základní škola speciální pro děti s těžkým mentálním a kombinovaným postižením, přivítalo v pátek 11. března ministra školství Josefa Dobeše.

Po zápisu do pamětní knihy a prohlídce školy diskutoval ministr s ředitelkou Vlastou Beščecovou, ředitelem Diakonie ČCE. D. Šourkem a dalšími zaměstnanci o problémech financování církevních škol, především o potřebě dostatečně financovat asistenty zdravotně postižených žáků. Potřeba a počet asistentů pedagoga totiž stoupá, finanční prostředky na asistenty však každoročně klesají.

"Problém těchto škol s příspěvkem na asistenty je alarmující.  Církevní speciální školy se starají přibližně o 300 žáků s nejtěžším postižením, se kterými pracuje cca 50 asistentů pedagoga.  Je třeba s tím něco dělat," prohlásil na schůzce ministr.

Středisko Ratolest bylo zřízeno Diakonií Českobratrské církve evangelické v roce 1990 jako stacionář pro děti a mladé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Jeho snahou bylo pomoci rodinám v péči o jejich děti, aniž by je vytrhlo z přirozeného rodinného prostředí. Při středisku byla v roce 1993 otevřena speciální škola pro děti s těžším stupněm mentálního a kombinovaného postižení, která má v současné době 12 žáků. Více o středisku a škole ZDE.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.