Přečtěte si: Rodiče chtějí ve škole sexuální výchovu

úterý 15. února 2011 ·

„Povinné hodiny sexu,“ táže se v titulku list Gazeta Wyborcza. Varšavský deník cituje z průzkumu Interaktivního institutu pro výzkum trhu (IIBR), podle něhož více než osm studentů z deseti uvádí, že kdyby jejich škola zavedla nepovinné hodiny sexuální výchovy, rádi by na ně chodili. A 83 % dospělých se domnívá, že by měly být dokonce povinné.

Proč? „Protože nevědí, jak o ‚těch věcech’ se svými dětmi mluvit a doufají, že to za ně udělá škola,“ vysvětluje Gazeta. Podle nedávného průzkumu má sexuální zkušenost jedno polské dítě z osmi ve 12-15 let a třetina 16-17letých. Sexuologové, kteří volají za zavedení povinné sexuální výchovy varují, že se neustále zvyšuje počet náctiletých nakažených pohlavními nemocemi.

Originální článek

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.