Přečtěte si: Dobešův pokus-omyl: přijde další ředitel(ka) kabinetu

středa 2. února 2011 ·

Ministr školství v pátek 21. ledna 2010 vyhodil už třetího šéfa kabinetu. Přijde šéfka?


Z článku na webu ČeskáPozice.cz vybíráme:

Ministr školství Josef Dobeš (VV) svůj resort zřejmě řídí metodou pokus-omyl. Alespoň tak lze usuzovat z jeho dalšího personálního očistce. Podle informací ČESKÉ POZICE vyhodil v pátek 21. ledna vrchního ředitele kabinetu Jaroslava Říhu. Dobeš na to má samozřejmě právo, ale je nutno upozornit, že na tomto postu jde za první půlrok ministrova působení již o třetího odvolaného šéfa! „Odejiti“ už byli také Michal Šedivý a Šimon Mastný.


„Nezlobte se, nechci se k tomu nijak vyjadřovat. Obraťte se na tiskové oddělení,“ řekl ČESKÉ POZICI exředitel Říha. To jsme učinili. „Ano, panu vrchnímu řediteli Říhovi končí smlouva k 30. lednu. Důvody jeho odchodu neznám,“ potvrdila Lucie Kubovičová, ředitelka komunikace ministerstva školství. Na místo bude podle ní vypsán konkurz.

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. února 2011 v 13:11  

Školství je v poslední době v pojetí pana ministra Dobesche vůbec jeden veliký pokus a omyl.
Po lidech, které vyhazuje jako na běžícím pásu, pak přijdou na řadu střední školy. Následovat budou základní školy, ale po pár letech se na tyhle pokusy a omyly jaksi zapomene a nastoupí nový borec se svými vlastními pokusy a omyly.
Prostě, furt se něco děje!

Anonymní řekl(a)...
2. února 2011 v 16:00  

Je z Mimoně.
Po sledování ministrova televizního blábolu s hejtmany se mi potvrdilo, že jsou všichni mimo. Jedinému Rathovi došlo, že mu ministr do jeho středních škol nemá co kecat, když se zbavil kompetencí.
Přečtěte si třeba plán Kraje Ústeckého, kde chtějí zrušit třetinu jimi zřizovaných středních škol. To bude teprve šrumec. A těch náhle zbytečných nemovitostí, které se zašantročí. Už se na to vyvolení těší.

Anonymní řekl(a)...
2. února 2011 v 16:05  

Ministr je z Mimoně.
Protože mu dosud nedošlo nebo mu to zapoměli poradci říci, že asi na 99 % středních škol ztratil vliv. Pouze jeho ministerstvo stanoví normativ na žáka. Ten se stejně na krajích rozkrade v podobě krajského normativu a na střední školu doputuje jen část. O tuto zlodějnu by se mimoňský rodák měl starat a né planě blábolit.

Anonymní řekl(a)...
2. února 2011 v 19:40  

Tady vyrostlo ekonomických odborníků...

A co odbory? Těm se líbí připravované rušení škol? Anebo proti svým politickým partnerům v krajích nepůjdou?

Anonymní řekl(a)...
4. února 2011 v 19:30  

Tohle v pátek v půl čtvrté rozeslal ministr svým zaměstnancům. Asi má fakt dobré srdce!

Některá rozhodnutí jsou velmi těžká i pro ministra školství. Jednou z nich je rozloučení s paní Monikou Kozlerovou ze sekretariátu mého kabinetu.
Důvodem tohoto kroku je snížení administrativní zátěže na MŠMT. Chci tak jít příkladem školám i přímo řízeným a ostatním přímo řízeným organizacím ministerstva.To, že se loučím s Monikou, je pro mě velmi bolestivá záležitost. Monika pro mě vždy odváděla velmi kvalitní práci. Nicméně v rámci snižování administrativy chci k tomuto kroku přikročit i ve svém kabinetu.


Monice za všechno velice děkuji, zůstáváme spolu v kontaktu a jsem připraven jí kdykoli podat pomocnou ruku.


Vás žádám o pochopení tohoto rozhodnutí a poděkování Monice za to, jakou vytvořila na ministerstvu atmosféru.

Mgr. Josef Dobeš
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Anonymní řekl(a)...
7. února 2011 v 10:45  

Kdysi jsem měl při podobných příležitostech tendenci věřit, že horší už to být nemůže. Neuměl jsem si to představit.
To už mě přešlo.
Teď se jen těším, až se stane ministrem školství šimpanz, orangutan nebo mluvící pes.
A vzpomínám na vizionáře Kurta Voneguta a jeho povídku "Sláva šéfovi". Ten si to uměl představit už dávno.

Anonymní řekl(a)...
13. února 2011 v 11:44  

Hlavně, že už jsou tam nové dámy na zvedání telefonů, kdy už je konečně někdo zažaluje v pracovněprávním sporu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.