Přečtěte si: CERMAT odstupuje od přípravy přijímaček v Moravskoslezském kraji

středa 16. února 2011 ·

Šedesát středních škol v Moravskoslezském kraji může mít problém s přijímacím řízením. Ve výběrovém řízení na jeho přípravu a průběh zvítězila organizace ministerstva školství CERMAT, která připravuje i státní maturitu. Na žádost ministra však nyní od smlouvy odstupuje.

Klára Bílá a Lucie Maňourová ve zprávě Českého rozhlasu uvádějí:

Ministr školství Josef Dobeš si trvá na svém: „Teď je prioritou odstranit chyby z generálky a jednoznačně se na tu státní maturitu připravit. Nic jiného teď CERMAT nesmí zajímat.“

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
16. února 2011 v 9:44  

Co si to ten ministr dovoluje? Vždyť Cermat je dokonalý, všechno zvládá, generálku maturit i ostré maturity kazili jen neschopní učitelé a ředitelé.
Cermat by určitě i tuto zakázku bez problémů a bez chyb zvládl.

Anonymní řekl(a)...
16. února 2011 v 10:13  

Zdá se, že panu ministrovi začíná docházet, kam vede jeho "vysoké manažerské tempo" v kombinaci s jeho "geniálními" rozhodnutími a začíná mít z ostré státní maturity bobky.

Anonymní řekl(a)...
16. února 2011 v 15:00  

Ten článek tak hezky začal: CERMAT odstupuje...

Anonymní řekl(a)...
16. února 2011 v 20:23  

Nejlepší řešení pro kraj - předložené ukázky přijímacích testů pro žáky 9. tříd byly totiž náročnější než zadání základní úrovně obtížnosti pro maturanty na maturitní generálce.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.