Ondřej Hausenblas: Čtení, čtenářství, čtenářská gramotnost – a učení

středa 16. února 2011 ·

Prezentace PhDr. O. Hausenblase z programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení z lednového kulatého stolu SKAV a EDUin „Učíme, nebo neučíme čtenářskou gramotnost?“


Článek naleznete v Učitelských listech.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
16. února 2011 v 19:11  

Děcka již dnes nečtou a hledí na PC hry a filmy. Kdo jednoduše nečte, pak neporozumí textu. To je jednoduché jak něco. Na vině nejsou jen učitelé, ale z velké míry rodiče, kteří se nevěnují svým ratolestem. Co ale s těmi rodiči uděláme ?

Anonymní řekl(a)...
16. února 2011 v 21:05  

Pan Hauseblas je všechny pozve na školení, a tam jim domluví! Určitě to pomůže.

Anonymní řekl(a)...
17. února 2011 v 2:00  

Čtenářská gramotnost a projektové vyučování: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.