Martin Rychlík: Pochybnosti o Dobešově šetření: umí ředitelka Machálková počítat?

čtvrtek 24. února 2011 ·

Dokumenty z ministerstva školství zpochybňují záchranu 15 milionů korun, jimiž Dobešova poradkyně zaštiťovala nárok na stotisícový plat.

Z článku na serveru ČeskáPozice.cz vybíráme:

Šlo o projekt MŠMT za 15,34 milionu korun s úředním názvem „Integrovaný systém řízení pracovního výkonu zaměstnanců“. Měl využít prostředků evropských strukturálních fondů k řízení a rozvoji lidských zdrojů v resortu školství (pro asi 700 osob), aby se noví zaměstnanci rychleji adaptovali v práci, rozvíjeli své znalosti, dovednosti, nově nadefinované kompetence a také – co je v dnešní tragikomické situaci nejdůležitější – aby byli motivováni k setrvání v této instituci... Financován měl být z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ), což je prakticky jediný nadresortní operační program, který může využít státní správa pro svůj rozvoj a zkvalitnění služeb.


A to je podstatné. Příspěvek ze strukturálních fondů činí 13,039 milionu korun a peníze, jež by šly z národních veřejných zdrojů, zahrnují pouze 2,301 milionu. Kde ředitelka Machálková přišla k sumě tří milionů není známo; osobní náklady na pracovníky s celkovým jedním úvazkem byly rozpočteny na tři roky ve výši 1,441 milionu – měřeno v superhrubé mzdě. Žádný tunel se tedy nejspíše nechystal. V projektu měly být též vytvořeny metodiky hodnocení a odměňování úředníků, na což asi Machálková nehodlala čekat – k mimořádné odměně 110 tisíc korun došla rychleji.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
25. února 2011 v 16:34  

Paní Machálková počítat umí, ale pan Rychlík asi ne. Nebo přistupuje k věci ve smyslu "z cizího krev neteče". Je to z EU, takže je to asi takový dárek či bonus. Nechápu, proč by se měly vyhazovat peníze z EU na blbosti. Školení pro 700 lidí za 15 miliónů považuji za značně značně předražené. Navíc - i učitelé s podstatně nižšími platy než jsou ministerští úředníci si platí školení mnohdy ze svých peněz. A nikdo se nás neptá, jak jsme se na naši profesi adaptovali. Nevím, zda se někde pořádají adaptační kurzy pro pracovníky za 15 miliónů.. To by žádný soukromý podnikatel neudělal. Měla jsem k paní Machálkové jisté výhrady. Teď začínám chápat...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.