Hledá se nejlepší učitel angličtiny

středa 19. ledna 2011 ·

Jedenáct učitelů z desítek přihlášených postoupilo do užšího výběru soutěže O nejlepšího učitele angličtiny. Tradiční soutěž pořádá Nadační fond Prague Post (PPEF), letos nově ve spolupráci se společností Wattsenglish. Všechny finalisty nyní přímo v hodinách prověří a vyhodnotí odborná porota – jak inspirují a motivují své žáky a jaké metody uplatňují během výuky. Nejlepší učitel angličtiny bude vyhlášen v březnu v Americkém centru v Praze.

„Chceme vidět učitele přímo v akci, hovořit s jejich studenty i kolegy,“ upřesňuje Marek Kadlec, ředitel společnosti Wattsenglish a jeden ze členů hodnotící komise. „Cílem soutěže je podpořit pedagogy, ocenit jejich každodenní úsilí a poukázat na stále se zlepšující úroveň výuky angličtiny, tolik nezbytné pro komunikaci v dnešním světě.“

Učitelé byli do soutěže nominováni buď samotnými žáky, nebo svými kolegy. Jde tedy i o určité vyjádření důvěry a přímé podpory daného pedagoga jeho nejbližším pracovním okolím. Už samotná nominace podle Marka Kadlece dokazuje, že jejich práce má smysl, přináší jim zpětnou vazbu a motivuje je v dalším úsilí.

Nejoblíbenější rodilou mluvčí je Jessica z Karlových Varů

Letos poprvé se také v rámci soutěže hlasovalo o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího společnosti Wattsenglish. Tato anketa již svoji vítězku zná: stala se jí 27letá Američanka Jessica Gibbs z Karlových Varů. Právě ona se stane posledním členem poroty, která bude vybírat nejlepšího českého učitele.

Výuka jazyků  – priorita dnešní doby

Společnost Wattsenglish má s výukou angličtiny na školách velké zkušenosti. V ČR realizuje již čtvrtým rokem projekt „ Integrace rodilých mluvčích do výuky. Její kvalifikovaní lektoři – rodilí mluvčí – působí na více než 300 základních a mateřských školách a vlastně tak „pomáhají“ s výukou angličtiny českým učitelům.

 „Výuka angličtiny je v dnešní době prioritou nejen v České republice, ale i v Evropské unii,“ potvrzuje Šimona Müllerová z Nadačního fondu Prague Post, „proto se ve svých projektech zaměřujeme právě na angličtinu.“ Nadační fond pořádá soutěž The Best Teacher of English již potřetí a rok od roku se těší stále větší popularitě.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.