Zájem o Českou školu v německém Frankfurtu je veliký

úterý 28. prosince 2010 ·

Dne 7. prosince 2010 se v německém Frankfurtu nad Mohanem uskutečnila historicky první informační schůzka České školy s rodiči dětí českého původu dlouhodobě žijících za hranicemi České republiky. Obsahem schůzky bylo představit možnosti vzdělávání českých dětí v zahraničí a koncept České školy ve Frankfurtu. Setkání organizovalo neziskové občanské sdružení Vita Bohemica e.V.


Cílem schůzky bylo především vysvětlit rodičům z oblasti německé spolkové země Hessensko nutnost bilinguální výchovy dětí v českém jazyce a zároveň zprostředkovat jim pohled na již existující České školy v Berlíně a Paříži.

Záštitu nad projektem Česká škola Frankfurt nad Mohanem převzalo České centrum Berlín a centrální organizace Českých škol bez hranic, patronem projektu je český velvyslanec JUDr. Rudolf Jindrák.

V rámci schůzky zazněla kromě představení České školy ve Frankfurtu koordinátorkou projektu Kateřinou Spiess-Velčovskou také prezentace projektů zaměřených na vzdělávání dětí a dospělých v českém jazyce v Německu ředitelem Českého centra Berlín Martinem Kraflem. Význam projektu Českých škol v zahraničí a jeho celosvětovou působnost osvětlila ředitelka centrální organizace Českých škol bez hranic Lucie Slavíková-Boucher, která se také vyjádřila k právním otázkám týkajících se dětí české národnosti žijících v zahraničí. Specialistka na dvojjazyčnou výchovu Jana Brázdová, která v České škole Frankfurt bude také zodpovídat za pedagogickou stránku projektu, rodičům přiblížila přednosti bilinguální výchovy dětí a zároveň shrnula zásady aplikace v praxi. Představenstvo neziskového sdružení Vita Bohemica e.V. zastupovala na setkání Hana Spijkers, která se vyjádřila k funkci spolku jako zřizovatele a správce školy a zároveň prezentovala na konkrétních příkladech mimoškolní nadstandardní programy, které výuku v České škole doplní.

Součástí schůzky byla také diskuse s rodiči, jejíchž připomínky a postřehy vedly k naplánování dalších dílčích kroků a zároveň k návrhu řešení aktivit přizpůsobených na specifické požadavky rodin žijících v oblasti Porýní a Mohanu. Setkání rodičů se zástupci České školy se setkalo s velkým úspěchem a pozitivním ohlasem všech přítomných. Česká škola Frankfurt zahájí činnost
v únoru 2011 nejprve formou pravidelných setkání rodičů s dětmi předškolního věku jednou týdně, od září 2011 se počítá s výukou dětí 1. a 2. stupně ZŠ.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.