EU peníze školám: Předložené a schválené projekty k 7. 10. 2010

sobota 9. října 2010 ·

Ani další statistika není nikterak povzbudivá. Zpracování projektů na MŠMT stále vázne.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
10. října 2010 19:53  

Takže jsem kupeckými počty dospěla k následujícím výsledkům, které předpokládají současné tempo vyřizování:
1. 4,5 měsíce na zaslání peněz dalším zhruba 600ti školám, které již akceptovaly rozhodnutí!!!
2. Další minimálně 4 měsíce na zaslání peněz asi 500ti školám, které projekt odevzdaly, ale ještě nemají rozhodnutí. Minimálně 4 měsíce, protože MŠMT avizovalo, že nyní vrhlo všechny síly na vyřizování financí a vydávání rozhodnutí je pozastaveno).
3. Pokud bude podávání projetů pokračovat dosvadním tempem 40 projektů za týden, tak se na MŠMT do Vánoc nahromadí dalších 400 projektů, což dává další minimálně 3 měsíce na finanční vyřízení.

4,5 + 4 + 3 = 11,5
Tzn. jedno jediné: Další školy by si měly řádně rozmyslet záměr začít realizovat projekt z šablon 1.9.2011, protože se dostanou do podobných potíží jako školy, které chtěly začít 1.9.2010. Doporučuji podat projekt co nejdříve, avšak uvést začátek realizace 1.9.2012.

A to ještě nemluvím o tom, že MŠMT chystá podobnou možnost čerpání pro střední školy a že by mělo kontrolovat monitorovací zprávy a výstupy již běžících projektů. Jak to chce stíhat to si fakt nedovedu představit

Anonymní řekl(a)...
10. října 2010 21:33  

Opravdu, jen jsem zvědav, kdo ty monitorovací zprávy bude číst.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.