NIDV pokračuje v konferencích k inkluzivnímu vzdělávání i na svých krajských pracovištích

středa 7. července 2010 ·

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) od října 2010 pokračuje v pořádání konferencí Proměny školy − inkluzivní vzdělávání na svých krajských pracovištích. V prvním pololetí školního roku 2010/2011 se uskuteční konference v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Jihlavě, Brně, Praze, Olomouci, Ústí nad Labem a Hradci Králové. Další krajská pracoviště NIDV (Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Zlín) konference zorganizují ve druhé polovině školního roku 2010/2011.

Po celostátní konferenci k inkluzivnímu vzdělávání pro management škol a školských zařízení, která se konala v prostorách MŠMT ČR v květnu 2010, Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) od října 2010 pokračuje v pořádání konferencí Proměny školy inkluzivní vzdělávání na svých krajských pracovištích. V prvním pololetí školního roku 2010/2011 se uskuteční konference v Českých Budějovicích, Karlových Varech, Jihlavě, Brně, Praze, Olomouci, Ústí nad Labem a Hradci Králové. Další krajská pracoviště NIDV (Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Zlín) konference zorganizují ve druhé polovině školního roku 2010/2011.

Dopolední program bude věnován připravovaným legislativním změnám týkajícím se inkluze a Národnímu akčnímu plánu inkluzivního vzdělávání (NAPIV), zkušenostem s inkluzí v zahraničí, úloze poradenských pracovišť v podpoře inkluzivního vzdělávání, školnímu podpůrnému programu jako nástroje inkluzivního vzdělávání, vzdělávání učitelů v pregraduálním vzdělávání v problematice inkluze a dalším aktuálním tématům.
Odpolední, praktická část bude zaměřena na prezentaci zkušeností s inkluzí na různých typech škol a školských zařízení (příklady dobré praxe) a workshopy. Závěr konference se zaměří na výstupy z jednotlivých pracovních skupin a zpracování materiálu využitelného pro pedagogické pracovníky zabývající se problematikou inkluze.

Účast na akcích přislíbili zástupci MŠMT ČR, vysokých škol, poradenských zařízení, nevládních neziskových organizací a ředitelé škol a školských zařízení, kteří již mají zkušenosti s inkluzivním vzděláváním v běžné škole.


Termín a místo připravovaných konferencí:


5. 10. 2010    České Budějovice
19. 10. 2010   Karlovy Vary
9. 11. 2010     Jihlava
23. 11. 2010   Brno
29. 11. 2010   Praha
7. 12. 2010     Olomouc
11. 1. 2011    Ústí nad Labem
25. 1. 2011    Hradec Králové

Časový harmonogram a přesné místo konání bude upřesněno na stránkách www.nidv.cz, bližší info tel. 266 106 354.


Mgr. Věra Havlíková
Sekce metodická a koncepční

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.