Vydavatelství Computer Press obdrželo od MŠMT schvalovací doložku na svůj knižní titul English all around.

středa 19. května 2010 ·

Knižní vydavatelství Computer Press, a.s., získalo od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro svou knihu „English all around“, autorky Aleny Kuzmové, schvalovací doložku ve znění: „Schválilo MŠMT č. j. 24925/09-23 dne 28. dubna 2010 k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávací obor cizí jazyk s dobou platnosti 6 let.“


Cílem knihy English all around je naučit začínající studenty potřebné gramatice a slovní zásobě, aby byli schopni komunikovat s cizincem v běžných situacích a porozumět jak psaným, tak mluveným anglickým textům.

Každá z 20 lekcí obsahuje:

  • texty a rozhovory zaměřené na určité téma včetně slovní zásoby
  • přehledný výklad gramatiky
  • velký počet cvičení včetně poslechových
  • fráze z oblasti společenské konverzace
  • informace ze života ve Velké Británii a České republice

Po pěti lekcích je vždy zařazeno opakování (Revision), kde si mohou samouci ověřit stupeň získaných vědomostí. Na konci učebnice je přehled nepravidelných sloves, seznam nejpoužívanějších frázových sloves, přehled slovesných tvarů a souhrnný česko-anglický a anglicko-český slovník.

Učebnici doprovázejí dvě audio CD s nahrávkami hlavních textů, dialogů a poslechových cvičení, namluvená britskými a americkými rodilými mluvčími. Nahrávka napomůže upevnění slovní zásoby, procvičení výslovnosti a schopnosti lépe porozumět mluvenému projevu.

Kniha English all around tak rozšířila skupinu učebnic knižního vydavatelství Computer Press, a. s., jimž byla doložka udělena. Dalšími tituly jsou opět jazykové učebnice, a to „Učebnice současné španělštiny, 1. díl“, „Učebnice současné španělštiny, 2. díl“ a „Učebnice současné italštiny, 1. díl“.

V současné době je v řízení na MŠMT udělení doložek dalším knižním titulům Computer Press.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.