8. 12. - 11. 12.: Zavádění klíčových kompetencí do vzdělávání není nařizováno shora

sobota 5. prosince 2009 ·

VÚP ve spolupráci s MŠMT a Evropskou komisí pořádá mezinárodní setkání odborníků na reformy obsahu vzdělávání a zavádění klíčových kompetencí do vzdělávání. Od 8. do 11. prosince si čeští i zahraniční výzkumní pracovníci např. z Anglie, Belgie, Irska nebo Rakouska vymění názory na zavádění klíčových kompetencí do vzdělávání a na rozvoj kurikul. Odborná diskuse vyvrcholí 11. prosince panelovou diskusí, která se uskuteční na MŠMT.


Klíčové kompetence představí jako nový způsob formulace obsahu vzdělávání a současně jako podporu celoživotního vzdělávání. Nejcennější bude výměna domácích i zahraničních názorů na problémy spojené s implementací tohoto typu projektů do podmínek různých školních systémů. V průběhu setkání se uskuteční i společný workshop evropských odborníků s učiteli z pražské ZŠ Londýnská.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.