Malé školy víc využívají počítače ve výuce

čtvrtek 13. srpna 2009 ·

Počítače zapojují do výuky nejčastěji malé školy a školy z menších měst, přestože jsou většinou hůř vybavené počítačovou technikou. Vyplývá to z průzkumu Ústavu pro informace ve vzdělávání (ÚIV). V průměru vychází v českých základních, středních a vyšších odborných školách jeden počítač na deset žáků. S interaktivními tabulemi je to ale ve školách horší, polovina škol je nemá vůbec, čtvrtina škol má tabuli v jedné třídě. Průzkumu se v květnu tohoto roku zúčastnilo 2827 škol.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.