Veronika Rodriguez: Uspěli při zkouškách, jenže školy jejich obory zrušily

pátek 26. června 2009 ·

Dobojováno. Přijímačky na střední školy pozvolna končí a ředitelé sčítají zápisové lístky. Obor neotevřen, hlásí rodičům některé z nich. Dětí je totiž málo.

Z článku na zpravodajském portálu Aktuálně.cz vybíráme:

Další školy sice v září první ročníky otevřou, do lavic ale usedne daleko méně lidí, než se původně počítalo.

"Nejprve to vypadalo, že si budeme moct vybírat. O školu byl opravdu velký zájem," popsal situaci v polovině března, kdy do školy teprve chodily přihlášky, ředitel Gymnázia J.A. Komenského v Novém Strašecí Richard Spiegl. Do schránky přišlo 120 přihlášek, škola přitom měla místo pro necelou polovinu z nich.

Pak ale skončily přijímačky i odvolací řízení a učitelé přepočítali zápisové lístky. Výsledek je překvapil: Z těch žáků, které škola ke studiu přijala, jich nakonec do lavic usedne téměř o pětinu méně. "Z hlediska pedagogického je to sice optimum, ekonomicky to ale bude sotva na přežití," zhodnotil Spiegl.

Škola podle něj doplatila hlavně na to, že stojí blízko Prahy. Řada dětí volí studium raději tam. "Podle toho, co vím, ale chybí děti všude. I další gymnázia otevírají třídy po dvaceti až jednadvaceti studentech," uzavřel.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.