CERMAT: Aktuální zpráva o stavu školení KROK

středa 17. června 2009 ·

Přinášíme aktuální zprávy z projektu KROK neboli školení managementu škol k nové maturitě, které realizuje CERMAT ve spolupráci s NIDV (Národní institut pro další vzdělávání). Školení probíhají od 15. května do 30.vzáří.

Dosud proběhlo v celé republice 16 školení z celkového počtu 110. Semináře probíhají podle předem daného schématu, vždy se používá stejná prezentace s vystavěnou argumentací a se zapracovanými nejčastějšími dotazy. V úvodu semináře představí pracovník NIDV vzdělávací aktivity, které jsou připraveny pod hlavičkou projektu KROK a dále v projektu financovaném z ESF - Příprava podmínek reformované maturitní zkoušky. Zahájení plynule přechází v přednášku lektora o organizaci a logistice společné části maturitní zkoušky. Po každém tematickém bloku následuje diskuse.

Koncept školení byl vytvořen s cílem představit managementu škol novou maturitní zkoušku z pohledu ředitele. Za tímto účelem byly do zpětné vazby zapracovány i otázky týkající se srozumitelnosti modulů a využitelnosti získaných poznatků v praxi. Výsledkem je, že 318 respondentů z celkového počtu 351 dotázaných ocenilo srozumitelnost nejvyšší známkou a 258 vedoucích pracovníků pokládá předané informace za využitelné v praxi. Účastníky byla pozitivně hodnocena i organizace, tištěné materiály a především erudovaný výkon lektorů.

Více informací naleznete v sekci Školení k maturitě.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.