Seznam se bezpečně!

pátek 29. května 2009 ·

V červnu doputuje na všechny základní školy film, jak se vyhnout zvrhlíkům na internetu. Děti i učitelé uvidí v rozostřených záběrech třeba to, jak čtyřicetiletý muž onanuje před webovou kamerou v domnění, že na druhém konci sítě jej na internetové seznamce sleduje malé děvče. Moderátor filmu Miroslav Vaňura uvedl, že film má záměrně šokovat a upozornit rodiče, že největší nebezpečí na jejich dítě čeká třeba v pokojíčku u počítače.

Koncem roku 2008 pořádal Seznam.cz ve Švandově divadle v Praze konferenci pro učitele, která mimo jiné účastníkům přiblížila rizika, se kterými se mohou děti setkat na internetu. Akce se setkala s velkým zájmem a proto se v Seznam.cz rozhodli, že o bezpečnosti na internetu natočí film. Pár týdnů uteklo a 10. dubna zazněla poslední klapka.

Film Seznam se bezpečně! je podle autorů určen dětem ve věku 12 - 16 let, jejich rodičům a pedagogům a díky získání akreditace od Ministerstva školství ho budeme distribuovat během června do všech Základních škol. Třicetiminutovým filmem, který ve třech příbězích ukazuje odvrácenou tvář internetu, provází Mirek Vaňura, autor pořadu 112tka v ohrožení na Nově.

Cílem filmu je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit řešit situace, do kterých se mohou děti dostat. V jednotlivých příbězích ukážeme rizika anonymního seznamování, příběh Andrey, která byla na schůzce naslepo znásilněna nebo příběh malé Moniky, která si dopisovala s pedofilem. Co vše se může stát, pokud děti poskytnou své nahé fotografie, jaké to je být vydírán a že jsou i případy, které končí tragicky.

Na filmu spolupracovali pracovníci Nadace Naše dítě, Linky bezpečí a Policejního prezidia, kteří dodali mnoho podkladů i záběrů.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.