ČTK: Škola ve Valašském Meziříčí děti podle barvy pleti nerozdělí

úterý 26. května 2009 ·

Základní škola Masarykova ve Valašském Meziříčí otevře v září jen jednu první třídu, kde budou i romské děti. Původně škola chtěla vytvořit třídy dvě, z nichž jedna měla být pouze pro romské děti. Po dnešním společném jednání to oznámili ředitel školy Oto Medek, náměstkyně ministryně školství Klára Laurenčíková a náměstek ministra pro lidská práva Czeslaw Walek.

Ze zprávy ČTK:

Radnice se původně po konzultaci s vedením školy, rodiči a odborníky rozhodla pro experiment, který by podle ní romským dětem umožnil rychlejší osvojení školních návyků. Projekt měl prý zamezit tomu, aby později skončily ve speciálních školách. Většina romských dětí totiž nechodí do mateřských škol, kde by si mohly návyky osvojit.

Zástupci ministerstev dnes vedení školy slíbili, že pomohou zařízení s integrací romských dětí do společnosti i při realizaci různých podpůrných programů. "Nebyl v tom žádný špatný úmysl," komentoval dnes původní záměr ředitel základní školy Oto Medek.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
27. května 2009 v 0:40  

Zdravím!Lituji ředitele školy,učitele 1.třídy i rodiče a děti této třídy.Pokud všechny děti přijdou,bude integrovaná třída o 20 dětech snad s asistentem.Na Praze 3 či Praha-Zlíchov mají takové třídy 8-12 dětí, i méně.A jsou to základní školy a nikomu to nevadí, ba naopak!Pan Kocáb by měl jít tu třídu učit, stejně i bydlit k nepřizpůsobivým, ale skutek-utek.Možná utečou i děti s rodiči neromů z té 1.třídy do církevní školy či Na Vyjlídku, či budou mít odklad a pak stejně půjdou jinam. Přeji pevné nervy ve Val-Mezu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.