Vzdělávací nabídka pro školy - „Napoleon – vojevůdce, císař a génius“

středa 15. dubna 2009 ·

Od 18. dubna do 1. listopadu proběhne pod společným vedením českých a rakouských odborníků a pořadatelů Dolnorakouská zemská výstava 2009, která se ponese ve znamení společné historie a zvláště se zaměří na sousední regiony z obou stran hranice – Vysočinu a Dolní Rakousko. Podnětem k uspořádání první přeshraniční výstavy je snaha připomenout pád „železné opony“, ke kterému došlo před 20 lety. Výstava se bude konat v městech Telč, Raabs a Horn.

Souběžně s DRZV poběží další zajímavá výstava na zámku Schallaburg, která je zcela zasvěcena životu Napoleona I. a je určena i českým školám. Velkolepá expozice „Napoleon – vojevůdce, císař a génius“ sahá od Napoleonových mladých let ve francouzské vojenské škole až po jeho smrt roku 1821, jež ho zastihla ve vyhnanství. Napoleon je představen jako výjimečný politik a stratég, ale také velký reformátor, otec rodiny či mecenáš umění a vědy. Historický výsek zobrazuje období od konce Velké francouzské revoluce až po Vídeňský kongres. Nejvýznamnější majitelé exponátů pocházejí z Francie, Ruska a Rakouska.

Téma s návazností na učební osnovy může být skvělým doplněním probírané látky. Náš výklad je obecně postaven tak, aby byl plně srozumitelný i pro žáky bez předchozích historických znalostí.

Výstavu provázejí pedagogicky zpracované objektové a prostorové texty pro děti a mládež a dále četné objekty umístěné ve výši očí. Interaktivní zastavení pomáhají uchopit historii v současném kontextu a v rámci prohlídky zvou k společnému odkrývání napoleonského světa.

Ideálním doplněním prohlídky je sešit s rébusy (zdarma), kde se mladí návštěvníci buď již před zahájením programu, nebo po jeho skončení, mohou zábavným způsobem samostatně zorientovat v napoleonské tematice.

Zlatým hřebem je dobově věrná replika napoleonského ležení umístěná ve volném prostranství zámku.

Tip: Ukázkami školy šermu, řemeslných činností či střelby z děl atd. zvou animátoři k cestě do Francie 19. století. Představeny jsou přitom Napoleonovy silné stránky, tedy strategie a velení, stejně jako dobové proměny – lidská práva, emancipace a demokracie.

Cena: Návštěva zámku Schallaburg & napoleonský balíček včetně vstupného a průvodce: 19 EUR/žák

Rezervace a informace: Mostviertel Tourismus GmbH, Tel.: +43 (0) 7416 / 52191,

office@most4tel.com; www.mostviertel.info
Dny otevřených dveří pro učitele

Učitelé jsou srdečně zváni, aby se v uvedených dnech zúčastnili bezplatné prohlídky a získali zde základní informace nejen o celé výstavě, ale i naší vzdělávací nabídce.

Termíny v roce 2009 – vždy od 14:00 do 16:00

Po 18. 5. 2009

Út 19. 5. 2009

St 20. 5. 2009

Út 26. 5. 2009

Pouze po přihlášení!

Bližší informace získáte na telefonním čísle: +43 (0) 2754 / 6317-0

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.