Liška plní slib. Chystá návod, jak učit o komunistech

čtvrtek 5. března 2009 ·

Ministr školství Ondřej Liška plní slib, že se zasadí o zlepšení výuky o období komunistické totality. Odborníci se totiž shodují, že čeští školáci a studenti mají o dějinách dvacátého století nedostatečné znalosti.

Výzkumný ústav pedagogický nyní vytváří na objednávku ministerstva školství metodický pokyn, který dá školám návod, jak učit o novodobých dějinách. Měl by být schválený letos v září. Ministerstvo k tomu zřídilo speciální skupinu expertů.

"Metodický pokyn je koncipován ve spolupráci s odborníky na problematiku období totalitarismu a také s učiteli z praxe," informovala Aktuálně.cz Helena Müllerová z ministerstva školství.

"V nově sestavené skupině odborníků je například Jiří Kocián z Ústavu pro soudobé dějiny, Kamil Činátl z Ústavu pro studium totalitních režimů, Pavel Martinovský z Asociace pro výuku dějepisu a také učitelé z praxe základních a středních škol Josef Merz a Petr Šimíček," doplnila Müllerová.

Celý článek naleznete na Aktualne.cz.dokument

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.