VÚP: Nové třídní knihy a další školské dokumenty pro základní školy

pondělí 9. února 2009 ·

Od školního roku 2009/2010 budou stávající třídní knihy a další školské dokumenty postupně nahrazeny novými, které vznikly na základě požadavků škol v souvislosti s novým pojetím výuky podle školních vzdělávacích programů. Stávající i nové školské dokumenty budou školám po přechodné období k dispozici.

Každá škola je ze zákona povinna vést třídní knihu, která obsahuje průkazné údaje o poskytovaném vzdělání a jeho průběhu, avšak forma tohoto dokumentu je pro školy nezávazná. Školy si mohou zvolit z nabídky ty dokumenty, které nejvíce vyhovují jejich specifickým požadavkům, případně si vytvořit i vlastní.

I tyto nové třídní knihy a další školské dokumenty jsou pouze doporučené. Je proto plně v kompetenci školy, jestli bude tyto dokumenty využívat v nabízené podobě, nebo se jimi bude inspirovat a upraví si je podle svých vlastních požadavků. Třídní knihy je možné vést v listinné nebo elektronické podobě, avšak jejich archivace je povinná v tištěné podobě.

Nová podoba školské dokumentace zahrnuje tyto dokumenty:

Více informací najdete zde.

Příloha
Školská dokumentaceVÚP

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.