MŠMT: Konec diskriminace nepedagogických pracovníků

úterý 3. února 2009 ·

Vláda na svém pondělním zasedání schválila změnu zařazení nepedagogických pracovníků ve školství v rámci stupnic platových tarifů. Nově se budou nacházet ve stejné stupnici jako pedagogové a tarifní složka jejich mzdy (nikoliv celkový plat) se zvedne zhruba v průměru o 16 %.

Vláda tak vyšla vstříc požadavku školských odborů, který podporovaly resorty školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a práce a sociálních věcí (MPSV). Nerovnoprávné postavení nepedagogických pracovníků tak bylo odstraněno.

Už v lednu MŠMT vyhlásilo rozvojový program Posílení úrovně odměňování nepedagogických pracovníků, na který je vyčleněno 334,4 mil. Kč. Tyto prostředky tvoří významný podíl z celkové částky potřebné k zajištění změny zařazení nepedagogických pracovníků. MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.