Petr Kolman: Změna pracovního poměru

úterý 6. ledna 2009 ·

Dotaz: Slyšela jsem, že je možné, aby se pracovní poměr sjednaný původně na dobu určitou automaticky změnil v pracovní poměr na dobu neurčitou. Kdy k tomuto jevu dochází?

Odpovídáme: 

Obecně platí, že pracovní poměr na dobu určitou končí  uplynutím sjednané doby, nicméně v případě, že zaměstnanec - například učitel(ka) pokračuje po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele (bez ohledu na vůli smluvních stran) dále v konání prací, mění se - dle § 65  zákoníku práce - jeho pracovní poměr sjednaný původně na dobu určitou v pracovní poměr na dobu neurčitou.

Děje se tak skutečně automaticky ze zákona, tedy aniž by k tomu bylo  zapotřebí zvláštního právního úkonu.

Pro naplnění pojmu „vědomí zaměstnavatele“ dle judikatury postačuje, je-li práce konána s vědomím nejbližšího nadřízeného zaměstnance.Petr Kolman

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.