Jiří Havel: Nadílka českého kantora

středa 7. ledna 2009 ·

Mirek Topolánek a jeho tři školští ministranti Kuchtová, Kopicová a Liška připravili českým učitelům nadílku, jakou dlouho nepamatují. V uplynulém roce klesly reálné učitelské mzdy. Špatně pak učitelé učitelovali, na leckterých školách zamlčeli žákům hlodavce a na jiných zase potemníky. Našly se i odvážné školy, které k připomenutí činů Mirka Topolánka dlouho probíraly jiráskovské Temno.

Zatímco oranžová ministryně Buzková přidávala kantorům reálně čtyři až sedm procent (a nominálně víc), zelení ministři vzali učitele u úst. Když se premiéra Topolánka pak učitelé ptali, kde zůstala tlustá peněženka, kterou sliboval ve volbách, udělal na ně dlouhý nos (ještěže tak) a zamával nad hlavou vlastní šrajtoflí. A pyšně jim řekl, že si polepšil díky rovné dani o dobrých patnáct tisíc…

Celý článek Jiřího Havla naleznete na blogu autora na serveru blog.aktualne.cz.Jiří Havel

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.