MŠMT: Výroční zpráva o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy ČR v roce 2007

středa 10. prosince 2008 ·

MŠMT vydalo Výroční zprávu o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy České republiky v roce 2007 - Na startu školské reformy.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy také letos, již pojedenácté, vydává Výroční zprávu o stavu a rozvoji vzdělávací soustavy České republiky. Tentokráte zpráva nese název Na startu školské reformy. Výroční zpráva za rok 2007 podává obraz českého školství ve zlomové chvíli, kdy se školy postupně loučí se starými centrálně předepsanými učebními osnovami a začínají učit podle rámcových a na nich vytvořených školních vzdělávacích programů. Dokument vychází ve dvou dílech: díl I. Vzdělávání v roce 2007 v datech; díl II.- Vzdělávání v roce 2007 v tématech.

Cílem Výroční zprávy je informovat o stavu a základních vývojových trendech vzdělávací soustavy České republiky v příslušném roce. Zpráva je na základě § 10 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), předkládána vládě České republiky. Výroční zpráva může poskytnout tvůrcům vzdělávací politiky a rozhodovacím orgánům na všech úrovních podklady pro hodnocení minulého období a sloužit i jako zdroj informací potřebných pro práci zaměřenou do budoucnosti. Je určena také odborné pedagogické veřejnosti a všem dalším zájemcům o otázky vzdělávání.

 

Odkazy

Související informace


MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.