MŠMT: IV. ročník mezinárodní konference "Primární prevence rizikového chování"

středa 26. září 2007 ·

Hlavním tématem konference je vztah mezi racionálním a ideologickým přístupem v primární prevenci. Smyslem tohoto konfrontačního tématu je vytvořit atmosféru pro diskusi o tématech efektivity preventivních metod a přístupů, průkaznosti a evidenci této efektivity apod. Snahou je otevřít širší diskusi nad tím, proč odborná obec tak málo využívá poznatků moderního výzkumu v prevenci, proč se někdy stále můžeme v praxi setkat s používáním metod a nástrojů, které jsou prokazatelně neefektivní či dokonce kontraproduktivní, a proč je prevence dodnes tak výrazně kontaminována ideologickým přístupem a vědecky nepodloženými tvrzeními a předpoklady. Součástí diskuse a prezentací by mělo mj. být téma politizace primární prevence a ekonomicko-politických důsledků medializace ideologicky laděných tvrzení
http://www.msmt.cz/vzdelavani/iv-rocnik-mezinarodni-konference-primarni-prevence-rizikoveho-chovani

MŠMT

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.