MŠMT: KidSmart Early Learning Programme – počítače do mateřských škol

čtvrtek 2. srpna 2007 ·

Díky programu KidSmart Early Learning Programme získávají děti z mateřských škol speciální počítačové stanice, které je hravou formou uvádějí do digitálního světa a mnohostranně rozvíjejí jejich schopnosti. Tento rok IBM ve spolupráci s MŠMT dodala celkem 51 speciálních počítačových stanic do 22 mateřských škol v České republice.

KidSmart Early Learning Programme byl v ČR zahájen v roce 2002/2003 a doposud IBM a MŠMT umístily ve dvou fázích přes 260 počítačových stanic do 129 mateřských škol ve všech krajích České republiky. 
 
MŠMT jako partner tohoto vzdělávacího projektu zastřešuje zařazení mateřských škol do programu. Při výběru mateřských škol spolupracuje mj. s odbory školství jednotlivých krajských úřadů. 
 
S postupným zvyšováním povědomí o KidSmart Early Learning Programme vzrůstá významně i zájem mateřských škol o zařazení do programu. 
 
Tento úspěšný vzdělávací projekt nyní pokračuje přípravou další, již třetí fáze zavádění počítačů do mateřských škol. 
 
Mateřským školám, které mají zájem o zařazení do programu KidSmart Early Learning Programme, doporučujme kontaktovat příslušného referenta odboru školství krajského úřadu, který má v kompetenci agendu MŠ. Tento pracovník spolupracuje s MŠMT na přípravě další fáze programu a má k dispozici podmínky zařazení do programu a další související informace. 
 
Více informací o programu KidSmart Early Learning Programme naleznete na: http://www.kidsmartearlylearning.org.
 
Poznámka redakce:
 
MŠMT o KidSmart Early Learning Programme informuje se šestitýdenním zpožděním, tisková konference k akci se konala již 15. června 2007, bohužel jsme se o ní nedozvěděli. O první fázi KidSmart Early Learning Programme v ČR v roce 2002 přinesl zprávu partnerský web Živě.cz - IBM věnuje speciální výuková pracoviště do mateřských škol. Důvodem přerušení bylo zřejmě tehdejší vedení MŠMT a jím zmanipulovaný průběh SIPVZ. Doufejme, že se již vše v dobré obrátilo.


MŠMT

0 komentářů:

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.